Geçtiğimiz günlerde seçim çalışmaları kapsamında buluştuğu 1088 muhtar ile cep telefon numarasını paylaşan MHP Manisa 2. Sıra Milletvekili Adayı Ali Uçak, tarıma yönelik projeleri ile üreticinin umudu olurken, çalışmalarıyla da vatandaşların takdirini topluyor. Ali Uçak,  “Numaramı verdiğim günden beri 40’a yakın muhtarımız beni arayarak sorunlarını anlattılar ve çözdük. Biz hiçbir zaman halktan uzaklaşan bir vekil olmayacağız.” dedi.

MHP Manisa 2. Sıra Milletvekili Adayı Ali Uçak, seçim çalışmaları kapsamında her kesim ile buluşarak projelerini anlatıyor.  Gittiği her yerde vatandaşların ilgisi ile karşılaşan Ali Uçak, güler yüzü ve samimiyeti ile de gönüllere dokunuyor. Gazeteci Hüsamettin Edebali'nin Youtube kanalına konuk olan Uçak, milletvekili seçilmesi durumunda tarımdan sanayiye hayata geçirmek istediği projelerini anlattı. Manisa’da seracılığın gelişmesi gerektiğini ve bu konuda çalışmalarının olacağını dile getiren Uçak, “Seracılık birçok ilde yaygınlaştı, Manisa’nın da bu konuda çok ciddi bir potansiyeli var. Seracılığın Manisa'mızda en yaygın ve verimli şekilde yapılması için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Devletimizin seracılıkla ilgili verdiği destekleri de anlatıp seracılığı geliştireceğiz" diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE ÜRETİCİLERLE TEMASTAYIZ”
Çok küçük yaşlardan itibaren tarım sektörünün her alanında çalışarak bu günlere geldiğini ve sektörü çok iyi tanıdığını vurgulayan Uçak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Manisa’da tarımla ilgili çok şey yaptık, inşallah daha da güzel şeyler yapacağız. Biz sadece Manisa’da değil. Türkiye’nin her yerinde üreticilerle temas halindeyiz. Türkiye’nin her yerinde, tarımın olduğu her yerde bir ticaretimiz var. Üreticilerimizin gecesini gündüzüne katarak yetiştirmiş olduğu birbirinden değerli ürünleri alıp yurtdışına ve Türkiye geneline satarak üreticinin emeğini kazanca dönüştürdük ve dönüştürmeye devam ediyoruz.

“ÜRETİCİMİZ ÜRÜNÜNÜ ÇEŞİTLENDİRMELİ”
Komşu illerimiz olan İzmir, Denizli, Uşak ve Kütahya’da seracılık her geçen gün büyüyor. Neden Manisa’da da olmasın? Manisa çiftçisi çok çalışkan, çok emek veriyor. Burada da seracılık olabileceğine inancım sonsuz olduğu için seracılığın üzerinde ısrarla duruyorum. Çünkü üreticimiz ürününü çeşitlendirmeli. Toprak sahibi olan bir üreticimiz üç dört ayrı ürün yetiştirirse, bir üründe sorun yaşanması durumunda öbür üründen kazanır ve ailesine daha iyi şekilde katkı sağlar. Bu yüzden tarımı ne kadar çeşitlendirirsek çiftçimiz kendini o kadar güvende hisseder daha iyi para kazanır.

“TARIM GELİŞMEZSE SANAYİ DE GELİŞEMEZ"
Tarımı A’dan Z’ye çok iyi biliyoruz. Üreticimiz de tarımı daha ileriye taşıyacağımıza inandığı için bizlere de o konuda teveccüh gösteriyor. Biz Manisa ile TBMM arasında bir köprü olacağız. Manisa’da sadece tarım yok; sanayi de var ama tarım yoksa sanayi de darbe görüyor ve önemi kalmıyor. Bir çiftçi para kazandığı zaman ne yapıyor, mobilyasını arabasını değiştiriyor. Çocuğuna torununa düğün yapıyor. Dolayısıyla kazandığı para çarşı esnafına kalıyor. Sanayiye yöneliyor yani katma değer olarak Türkiye’de o yetiştirdiği ilde kalıyor. Dolayısıyla tarım en az 50 sektöre de fayda sağlıyor. Bir sanayici 1 milyon değerinde bir ihracat yaptığında 50 kişi çalıştırırken tarım ihracatçısı aynı oranda bir ihracatta 5 bin kişi çalıştırıyor, dolayısıyla iş konusunda istihdamda da tarımın büyük bir katkısı oluyor.

"TARIM GENÇLER İÇİN CAZİP HALE GELECEK"
Ülkemizin en önemli sorunlarından biri işsizlik. İşsizliği yenebilmek için özellikle tarım sektöründeki genç kardeşlerimizi desteklememiz, onların toprağı sevmelerini sağlamamız gerekiyor. Projelerimizden biri de tarımı gençler için daha cazip hale getirmek. Öncelikle tarım sektöründe gençlere yönelik teşvikleri artıracağız. Bu kardeşlerimizin dünyanın çeşitli bölgelerindeki tarım fuarlarına katılmalarını, tarım teknolojisindeki gelişmeleri ve yenilikleri yerinde görmelerini, girişimci yönlerini geliştirmelerini hedefliyoruz. İhtiyaç duydukları her an uzman desteği vereceğiz. Tarımdaki genç sayısını artırabilirsek, sektörün geleceği için çok önemli bir yatırım yapmış oluruz.

“NUMARAMI VERDİĞİM GÜNDEN BERİ 40'A YAKIN MUHTARIMIZ BENİ ARADI”
 Ayrıca yakın zaman önce de telefon numaramı bütün muhtarlara verdim. Çünkü benim telefonum 7/24 açıktır. Kendi telefonumu kendim kullanır, kendim açarım. Bunu onlarla beraber olacağımızı iç içe olacağımızı ifade etmek için telefonumu verdim. Numaramı verdiğim günden beri 40'a yakın muhtarımız beni aradı, sorunlarını anlattılar ve çözdük. Biz hiçbir zaman halktan uzaklaşan bir vekil olmayacağız.