TFF 3.Lig 3.Grupta ligde kalma mücadele veren Akhisarspor Başkanı Özay Alkan, önlerinde iki büyük proje olduğunu bu projelerden bir tanesinin dahi gerçekleşmesi haline Akhisar’ın kurtuluşu olacağını ve gelecek yıl ikinci lig hedefi ile sahaya çıkacaklarını belirtti.

Akhisarspor Başkanı Özay Alkan, “Yönetime geçtiğimiz süre içerisinde futbolcu arkadaşlarımızın tüm alacaklarını kendilerine verdik. Salı gününe kadar da son aylık maaşlarını da hesaplarına yatırmış olacağız. Şuan için Mart ayında hiçbir şekilde borcumuz olmadan bitirdik.

Geriden gelen borçlar olduğu için bir kısmını da buralara ödeme yaptık. Küçük esnaflarımızın alacakları vardı, buralara da ödemeler yaptık. Elimizde tabiî ki borçlarımız var, inanılmaz derece değil de, çözebileceğimiz şekilde borçlarımız var. Bunlarla alakalı da program yapıyoruz ve projeler üretiyoruz.

-Üyelikler akraba değil tamamen iş insanları ve taraftar üzerinde olacak

Burada biz bir aile şirketi yönetmiyoruz, her iş insanının Akhisarspor’da yönetme hakkı olmasını istedik. Üyelikleri akrabalarla değiş iş insanları ile yaptık, taraftarlarla halletmeye çalıştık. Bu süreçte çok ciddi olumlu tepkiler aldık, ciddi bir üyelik yaptık.

Taraftara da buradan çok teşekkür ediyorum, bizleri yalnız bırakmadılar ve başarılarımızda büyük rol oynadılar. Her geçen maç ikiye katlayarak taraftar sayımız artmaya devam ediyor.

-Halkımız büyük oranda destek sağlıyor

Bağış adı altında topladığımız üyelikler ve reklamlar bunlarla alakalı şuanda bütçemizde kasamızda 8 bin liraya yakın paramız kaldı. Onun dışında topladığımız tüm parayı tamamen futbolcu, personelimize ve primlerime, borçlarımıza ve son olarak yeme ilçe giderlerine borçsuz bir şekilde aktardık. İnşallah her ay bu şekilde devam ederiz. Hem borçsuz bir şekilde hem de geçmiş dönem borçları ödeyerek. Halkımızın bizim arkamızda bulunarak destek olması bunlar büyük etken oldu.

-4 karavan yaptırdık ve işletmeciliğini Akhisarspor yapacak

Belediye Başkanımız Besim Dutlulu sağolsun Spor Toto Akhisar Belediye Stadyumu içerisindeki bütün kantinlerin işletmesini bize verdi. Şuanda kantin işletmesini Akhisarspor kendisi yapıyor. Onun dışında eskiden kalma reklam panolarını da aldık. Bu reklam panolarına reklam almaya başladık. Buralara da ciddi talepler var. Bunları da tamamladığımızda çok ciddi bir rakam toplayarak borçsuz bir şekilde sezonu kapatmak hedefimiz. Bunu da şuanda ciddi oranda tamamlayacağımızı düşünüyorum ve ciddi bir oranda da ilerledik. Bunun haricinde 4 tane kabası bitmiş giydirilmesi kalmış karavanımız var. Bu karavanlarımızın iki tanesi belediye başkanımızın izniyle Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi’nde kahve türlerinin satıldığı bir bölüm yapacağız, diğerini de fastfood olmak üzere tamamen Akhisarspor işletmeciliğini yaptığı iki tane karavan bu şekilde diğer ikisi de gezici şekilde hizmet verecek ve gelir sağlayacağız. 2023-2024 sezonu öncesi yeni tasarım, forma ve benzerleri ile taraftarımızın karşısına çıkacağız.

-İki projemiz var hangisi olursa olsun kurtuluşumuz olacak

Kendi cebimizden koyduğumuz eski sistem ile değil de tamamıyla proje üreterek kulübü yönetmek istiyoruz. Ciddi şekilde 2 adet projemiz var. Bir tanesi inşallah yarın nasip olursa tam olarak açıklamak istemiyorum yarın görüşmelerimiz olacak. Onun için de yarın takımımızla birlikte maça gidemeyebilirim. Yarın ki bu görüşmelerden sonra da bir basın açıklaması yapacağız. Bu onaylandığında bizim Akhisar’ın kurtuluşunun en büyük sebeplerinden bir tanesi olacaktır. Diğer projemiz ise sezon sonunda başlayacağı için transfer yasağını açmak için çok büyük bir çabamız var. Her iki projeyi de devreye koyduğumuz da hangisi olursa olsun tamamıyla sezon sonunda transfer yasağını kaldırıp önümüzdeki yıl inşallah ikinci hedefi ile sahaya çıkmak istiyoruz” dedi.