Akhisarspor yönetim kurulundan 7 üyenin istifasıyla başlayan çalkantılı dönemden sonra, Denetim Kurulu başkanı Ersan Gülen’in başkan Özay Alkan’dan Mali verileri, üye kayıtları ve karar defterini istemesi, mevcut başkan Özay Alkan zorluk çıkararak vermediği iddia edildi.

Denetim kurulu başkanı Ersan Gülen;” Denetim kurulunun görevini yapmasını hukuka aykırı olarak engelleyen ve dernek kayıtları denetim kurulu başkanlığına teslim etmeyen kulüp başkanı Özay Alkan adına Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk. 

Emniyet personeli tarafından ifadeye çağrılmasına rağmen hala ifade vermeğe gitmedi. Bu olaylar sonrasında dernek başkanı Özay Alkan’ın dernek içerisindeki tüzüğe aykırı ve köyü niyetli eylemleri neticesinde denetim kurulu 17 Ağustos tarihinde toplanarak, dernek tüzüğünün 11. Maddesinin kendilerine verdiği yetkiye dayanarak 3 Eylül 2023 Pazar günü tarihinde saat 14.00 Akhisarspor tesislerinde olağan üstü seçimli genel kurul yapılmasına dair oy birliği ile karar aldık. Bu kararı kulübe noter aracılığı ile bildirdik” dedi.