Bir ay sonra 9 Eylül günü ligin ilk maçını deplasmanda Kuşadasıspor ile karşılaşacak olan Akhisarspor Başkanı Özay Alkan ve teknik direktör İlker Yanar açıklamalarda bulundular.

Şeffaf açıklamalarda bununa Başkan Özal Alkan “Teknik ekibimizin de onayı ile bütçemizi de düşünerek  modern tesislerimizde hazırlıklarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Hocamızın verdiği rapor doğrultusunda 800 bin lira tasarruf elde ettik Akhisar’da kalarak.” Geçtiğimiz sezonu 181.912 TL. borçla kapadık. 

Şu ana kadar ki harcamalarımız ile top borcumuz 980 bin liradır. Şahsi çeklerimizi verdik. Borcu 160 bin liraya kadar düşürdük. 4 firma ile isim  hakkı görüşmelerimiz sürüyor, Cevap bekliyoruz. Tesislerimizin davarlarını ve antrenman sahasına esnafımızdan  750 bin liralık reklamlar aldık.” Altyapıya da önem verdiklerini U-15,U-17 ve U-19 Akademi liglerinde de mücadele edeceklerini söyleyen başkan Özay Alkan, “ Yıldırımspor’un 2008 doğumlu Türkiye Finallerine gitmiş 25 kişilik takımını bünyemize kattık. 2009 doğumluları da alarak 250 sporcuya ulaşacağız. Belediye başkanı Besim Dutlulu ve başkan yardımcısı Ekrem Kayserili’nin  maddi manevi desteleri için çok teşekkür ediyoruz. Bu sezon  8-9 yaş gurubu çocuklarımız ile kadınlarımız maçlarımıza ücret ödemeden gireceklerdir” dedi.

Teknik Direktör İlker Yanar’da günde çift antrenman  yaparak lige hazırlandıklarını belirterek, ” 14 Temmuz’dan buyana kendi tesislerimizde günde iki çalışma yapıyoruz.  İyi bir hazırlık dönemi geçiriyoruz. İlk hazırlık maçımızı Balıkesirspor’la yaptık ve Bertuğ Uz ve Bora Yılmaz’ın attığı gollerle 2-1 galip geldik.  Burada tüm imkânlarımızı seferber ederek takımımızın gelişimini ortaya çıkarmak istiyoruz. İç transferde Bora Yılmaz ile anlaşarak takımımız daha da güçlendirdik. Kadromuzun  önemli bir oyuncuydu. Geçen sezona göre takımımız inanılmaz bir gelişim göstererek normal bir gelişimin üstüne çıktılar. Bazı eksiklerimizi çok çalışarak kapatarak 9 Eylül de başlayacak lige kadar çok daha iyi duruma geleceğimize inanıyorum ” dedi.