Akhisarspor Başkanı Evren Özbey ve yönetim kurulu üyeleri Serhat Özbey, Halil İbrahim Doğan, Hüsnü Erer, Recep İşçi, Ali Aksoy ve Zafer Leblebici ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Akhisarspor Yılmaz Atabarut Tesislerinde saat 20.00'de düzenlenen basın toplantısında Akhisarspor başkanı Evren Özbey, yönetim kurulu üyeleri Halil İbrahim Doğan ve Serhat Özbey çarpıcı açıklamalarda bulundular.

Akhisarspor Başkanı Evren Özbey canlı yayında basın mensuplarının sorularını yanıtlarken başkanlık döneminde yaşadığı sıkıntıları da anlattı. Özbey devre arasında çok küçük bir bütçe ile iyi bir takım kurduklarını ancak şanslarının da yanına olmadığını ifade etti. Çok küçük ciddi bütçe ile zorlu bir süreç geçirdiklerini devre arasında Adanaspor ile yapılan erteleme maçına haksız bir şekilde çıkartıldıklarını ifade eden Özbey, devre arası öncesi o maçta oynaması gereken bir çok oyuncudan mahrum bir şekilde maça çıkmak zorunda kaldıklarını belirtti. Geçen yıldan daha zorlu bir pandemi döneminde futbol oynamaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Özbey TFF’ye liglerden düşmenin bu yıl da kaldırılması başvurusunda bulunduklarını ifade etti.

Yeni yönetimde yer aldığı için haksız bir şekilde büyük eleştiriler aldığını ifade eden Akhisarspor yönetim kurulu üyesi Halil İbrahim Doğan ise bu şehirde bazı kişilerin elini taşın altına koyarak bu kulübe sahip çıkması gerektiğini savunarak kendisi ve arkadaşlarının bu görevi üstlendiği için bir çok çıkarcı grup tarafından haksız eleştirildiğini ifade etti.

Yönetim kurulu üyesi Serhat Özbey ise bir çok oyuncuyu çok düşük maliyetlerle kulübe kazandırdıklarını, güçlü bir kadro kurduklarını ancak şanslarının yanında olmadığını ifade ederek kulübe her koşulda sahip çıkmaya devam edeceklerini 2.Lig’e düşmelerinin kesinleşmesi halinde yine kulübün çıkarları doğrultusunda hareket ederek en iyi hale getirmeye çalışacaklarını kaydetti.