Mustafa Özdemir - Haldun Akyüz

Geçtiğimiz yıl SMA tip 1 tanısı konan 13 aylık Ebrar bebek için valilik onayı ile başlatılan kampanya ile % 40 yakın 700 bin dolar toplandı. Ebrar bebek için gereken 1.82 milyon doları ulaşmak için Akhisarlılar tekrar ellerini taşın altına koymaya karar verdi.

Ebrar bebeğin babası Mehmet Aktürk’ün de katılımı ile yardım toplama komitesi üyeleri, sivil toplum örgüt temsilcileri, muhtarlar derneği başkan, Belediye Başkan yardımcısı Ekrem Kayseri başkanlında toplandı. Toplantıda “Ebrar bebeği yaşatalım kampanyası ile el ele” özel bir gece düzenlenmesi kararı alındı.

 “Ebrar bebeği yaşatalım” kampanyası yürüten tertip komitesi üyesi Ulucamii Mahallesi muhtarı Nesime Şakrak ve baba Mehmet Aktürk ile bir söyleşi yaptık. Nesime Şakrak, Muhtarlar Dernek Başkanı İhsan Gümüş, Esnaf Kefalet Kooperatifi yönetim kurulu üyesi Ersan Tepeci, Bakkallar Odası Başkanı Zafer Kara ile komite ile aylardır çalıştıklarını belirterek, “Ebrar bebeği Akhisarlıların yaşatacaklarına yürekten inanıyorum. Pandemi, deprem felaketlerine rağmen kampanyamız adım adım devam ediyor. Önemli mesafeler aldık. % 40 yakın meblağı topladık. Düzenleyeceğimiz gece ve çevre ilçelerdeki yetkililer ile yapacağım görüşmeler ve özellikle ramazan ayında yardımsever Akhisarlıların katkıları ile tekrar söylüyorum alacımıza ulaşıp Ebrar bebeğimizi hayata bağlayacağımıza yürekten inanıyoruz.” Dedi.