Akhisar’da sivil toplum örgütü temsilcilerinden esnaf oda başkanları, Akhisar Balkan Göçmenleri Derneği’nde Akhisarlı SMA hastası Ebrar bebek için bir araya geldi.

9 esnaf oda başkanı 1 belediye meclis üyesi, Akhisar Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı Tunay Gül ve yönetim kurulunun ev sahipliğini yaptığı gecede Ebrar bebek kampanya sorumlusu ve Ulucami Mahallesi muhtarı Nesime Şakrak, Ebrar bebeğin son durumu hakkında öncelikle bilgiler aktardı.

Ebrar bebek kampanya sorumlusu Nesime Şakrak, her sivil toplum örgütünün Akhisarlı evladı için üzerine düşen görevi sonuna kadar yapacağına inandığını ifade ederek bu konuda özellikle oda başkanlarından görev dağılımı yapılmasını istedi. Akhisar Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı Tunay Gül ise üzerlerine düşen her görevi yerine getirmek için çalışacaklarını kaydederek ilk olarak her yıl düzenlenen “sen de bir çocuğu giydir” projesi kapsamında toplanan gelirin tamamını Ebrar bebeğe bağışlayacaklarını belirtti. Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı Gül, yine yakın zamanda planladıklar iftar yemeğinde bir bağış kampanyası düzenleyeceklerini ve bu gecede toplanan tüm geliri Ebrar bebeğe bağışlayacaklarını belirtti.

Yaklaşık 1 saat süren toplantıda tüm oda başkan temsilcileri kendilerine düşen her görevi yerine getirmek istediklerini bu konuda gelecek tüm projelere de açık olacaklarını kaydetti. Öte yandan Ebrar bebek kampanya sorumlusu Nesime Şakrak, 26 Nisan’da düzenlenmesi planlanan Ebrar bebeğe yardım gecesinde yine sivil toplum örgütü temsilcilerinden destek istediğini ifade etti.

Toplantıya Tekstilciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Sami Ekerbiçer, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Akarsu, Ticaret ve Sanayi odası başkanı Sami Karaoğlan, Kuaförler ve Berberler esnaf odası Durmuş Çelik, Elektrikçiler odası başkanı Üzeyir Aslan, Marangozlar odası başkanı Hüseyin Güleç, Madeni sanatkarlar esnaf odası İsmail Ersöz, Demirciler odası başkanı Ersen Tepeci, Yapı sanatları esnaf odası Tahir Memişler, Akhisar Belediye Meclis Üyesi Şerif Şen, Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı Tunay Gül ve Ebrar bebek kampanya sorumlusu ve Ulucami Mahallesi muhtarı Nesime Şakrak ile Akhisarlı ulusal ve yerel basın temsilcileri katıldı.