Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu'nun girişimleriyle başlayan kültürel gezileri, Akhisar'ın kırsal mahallelerinde yaşayan kadınlara yeni ufuklar açıyor. Ücretsiz gezilere vatandaşların ilgisi büyük. 

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun talimatları ile başlatılan ve 2 yıldır devam eden kültür gezilerine bu kez Arabacıbozköy Mahallesi kadınları katıldı. Akhisar’ın kırsal mahallelerinde yaşayan ve çoğu zaman seyahat etme fırsatı bulamayan kadınlara özel düzenlenen ücretsiz gezilerde Türkiye’nin güzellikleri keşfediliyor.

Kadınlara yönelik sosyal ve kültürel çalışmaları ile beğeni toplayan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, kültür gezileri hakkında bilgi verdi. Ankara, İzmir, Eskişehir ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri ile işbirliği içerisinde gerçekleşen gezilerin 2 yıldır devam ettiğini ve katılımcıların büyük keyif aldığını söyledi.

KÜLTÜR GEZİLERİ ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

“Akhisar’ın kadınları Türkiye’yi gezmeye devam edecek” diyerek bu hizmetin ikinci dönemde devam edeceğini müjdeleyen Başkan Dutlulu, “Köylerde gündelik işler sebebiyle çok fazla turistik seyahat edemeyen kadınlarımız muhtarlarımıza ulaştı. Biz de gelen bu talepleri karşılıksız bırakmadık. En son Arabacıbozköy Mahallesi kadınları bu gezilerimizden faydalandı. Burada Eyüp Sultan Camii, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya Camii, Mısırcılar Çarşısı, Taksim, İstiklal Caddesi’ni belediyemizin rehberi eşliğinde gezdi, İstanbul Boğaz turu yaparak İstanbul’un güzelliklerini keşfetme şansı yakaladı. Bu tür kent gezilerimize aralıksız devam edeceğiz. Ülkemizin güzelliklerini gezerek göreceğiz” dedi.

GEZİLERE KATILMAK İSTEYEN KADINLAR MUHTARLARA BAŞVURACAK

Kültür gezilerine katılmak isteyen kadınların mahalle muhtarlarına müracaat etmesi gerektiğini söyleyen Başkan Besim Dutlulu, “Muhtarlarımıza yapılan müracaatlar sonrasında yeterli sayıya ulaştığımızda hızlıca organize olarak gezilerimizi başlatıyoruz. Kırsalda yaşayan hanımefendiler mahalle muhtarlarına giderek isimlerini yazdırabilir. Çok güzel ve ücretsiz gerçekleşen bu kültür gezileri kadınlar tarafından oldukça beğeniliyor ve güzel anılar biriktiriliyor. Herkesi bekleriz” şeklinde konuştu.   
 
Kültür gezilerinden memnun kalan mahalle muhtarları ve kadınlar bu güzel hizmet için Başkan Besim Dutlulu’ya teşekkürlerini ileterek desteklerinin devam edeceğini belirtti.