Akhisarspor yönetimi, olağanüstü kongre kararı almasının ardından yapılan kulis görüşmeleri sonucunda, işadamı ve eski MHP İlçe Başkanı Öner Alanç'ın başkanlığında yeni yönetim kurulu oluşturdu. Akhisarspor tesislerinde gerçekleştirilen kongreye 561 üyeden 283 kişi katıldı.

Divan Başkanlığını Hüsnü Erer'in yaptığı kongrede, faaliyet raporu, denetleme raporu ve kesin hesap raporları yönetimden katılım olmaması sebebiyle okunmadı, oylanmadı ve ibra edilmedi. Yapılan bir önerge ile yeni yönetimde yer alacak 29 kişinin üyelikleri kabul edildi. Kongrede gündem gereği yapılan dilek ve temenni konuşmalarında, eski yönetim kurulu üyesi İrfan Ezer, Akhisarlıların sahip çıkmasından memnuniyetini dile getirerek, seçimlerin bir demokrasi örneği olduğunu belirtti ve yeni başkan ve yönetim kuruluna başarılar diledi.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu da kongreye katılarak Akhisarspor'a desteklerini ifade etti. Ak Parti İl Başkanı ve eski Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ile Ak Parti Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı ve eski Akhisarspor Başkanı Ömer İşçi'nin girişimleri sonucunda, Akhisarspor Başkanlığı'na Öner Alanç seçildi. Yeni yönetimde Tuncay Bilen, Mustafa Şafak, Günay Özen, Serkan Akgün, Mustafa Girgin, Umut Ulaş, Sadettin Özdemir, Tolga Kahraman, Hüseyin Tıkıroğlu, Onur Çiçek gibi isimler yer alıyor. Seçimde 9 yedek yönetim kurulu üyesi ve 2 asil, 2 yedek denetim kurulu üyeleri de seçildi.

Başkan seçilen Öner Alanç, Akhisarspor'un tüm Akhisarlılara ait olduğunu belirterek, zor günleri aşarak eski günlere dönmek istediklerini ifade etti. Alanç, tüm Akhisarlılardan birlikte hareket edip destek vermelerini beklediklerini vurguladı. Yeni üye yapılan 29 kişiden 13'ü de kongre tarafından kabul edildi.