Ankara ve Manisa Akhisar'da ticaret yapan Kars Kağızmanlı kanaat önderi ve iş adamı Turgut Kızıltaş, Kars, Ardahan, Iğdır (KAİ) öncülüğünde tertip edilen Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Keçiören Belediye Başkan Adayı Zafer Çoktan ve Karslı hemşehrimiz Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Ercan Çağ'a destek kapsamında yapılan davet üzerine geceye Manisa'dan gelerek katıldı.

Hükümet Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Ahmet Arslan, Meclis Tarım Komisyon Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kars Milletvekili Dr. Selehattin Beyribey, KAİ Başkanı Dr. Erdoğan Yıldırım, SGK Genel Müdürü Tuncay Cevheroğlu ve birçok eski yeni milletvekili ve bürokratın katıldığı gecede Kızıltaş, memleketi olan Kars'ta ve Ankara bürokrasisinde ve hemşehrileri arasında çok sevilen bir isim olarak dikkat çekti.

Kızıltaş, yaptığı konuşmada şunları belirtti: "Ben her zaman hemşehrilerimin bir yerlere gelmesinden gurur duyan bir insan oldum. Bozan değil, yapan olmalıyız; susan değil, söyleyen olmalıyız. Bize sevgi ve teveccühlerini gösteren hemşehrilerimizin emrindeyiz. Başta Ercan Çağ'a olmak üzere Turgut Başkan ve Zafer Başkan'a muaffakiyetler diliyor, kazanmaları için elimizden geleni esirgemeyeceğimizi beyan etmek istiyorum. Ne mutlu ki bize bu gece bin beş yüz kişiyi aşkın hemşehrimizle burada Kars'ı ve Karslıları duruş ve söylemleriyle bir kez daha görmüş olduk."

Kızıltaş, desteklerinden dolayı iş adamı İbrahim Danyıldız'a özel teşekkürlerini ileterek, siyasi kariyerine dair geçmiş ve şu anki görevleri hakkında bilgi verdi. Gece boyunca büyük ilgi gören Kızıltaş, Pazar günü İstanbul'da katılacağı seçim çalışmalarından sonra memleketi olan Kars'taki çalışmalara destek vermeyi planladığını belirtti.