Akhisar’ın yerel ve ulusal basın temsilcileri, Ülkü Ocakları Akhisar İlçe Başkanlığı yeni yönetimini ziyaret etti.

Ziyarette, yerel basın mensupları ile Ülkü Ocakları temsilcileri önemli konuları ele aldılar. Akhisar'da yerel basının sivil toplum örgütlerinin çalışmalarını yakından takip edip desteklediğini ifade eden Medya ve İletişim Uzmanı Barış Gezici, Ülkü Ocakları'nın sosyal sorumluluk projelerine dikkat çekti. Ayrıca, Ülkü Ocakları Akhisar İlçe Başkanı Giray Arda Savan, teşkilatın amaçlarına ve projelerine dair açıklamalarda bulundu. Yeni yönetim kadrosu da tanıtıldı.

Akhisar’da faaliyet gösteren yerel gazete temsilcileri; TRT, İHA, DHA ve Akhisar Haber NET Akhisar temsilcisi Barış Gezici, Akhisar Press Haber temsilcisi Mustafa Özdemir, Akhisar Haber COM temsilcisi Kenan Molla, Akhisar Medya temsilcisi Kubilay Şenbay ziyarete katılanlar arasında yer aldı.

Akhisar’da yerel basın olarak kar amacı gütmeyen tüm sivil toplum örgütlerinin Akhisar’da sesi olduklarını ifade eden Medya ve İletişim Uzmanı Barış Gezici, “"Bu örgütler, toplumun farklı kesimlerinden gelen insanları bir araya getiriyor, sorunlara çözüm bulmak için çalışıyor ve toplumsal bilinci artırıyorlar. Biz yerel basın olarak bu örgütlerin çalışmalarını yakından takip ediyor, kamuoyuna duyuruyor ve destekliyoruz. Onların Akhisar'daki sesi olmak, toplumsal gelişmeleri ve önemli konuları halkımıza ulaştırmak bizim öncelikli görevimizdir. Bu anlamda, sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak kentimizin daha iyi bir yer haline gelmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Ülkü Ocakları Akhisar İlçe Başkanı Giray Arda Savan yaptığı açıklamada, “Ülkü Ocakları dediğimizde, eğitim ve kültür vakfıdır. Herhangi bir siyasi yapıya mensup değildir. Ancak ülkü ocakları Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir gençlik kolları konumundadır. Bizler burada ülkücü ve milliyetçi dava güdüyoruz. Ülkücü ve Milliyetçi davadan kastımız da vatanını milletini seven gençlerin vatana ve millete hayırlı işler yapabilsinler diye, sosyal sorumluluk projeleri ile bu vatanda katkı sağlayabilmesini öngörüyoruz. Bütün yaptığımız etkinliklerde zaten buna da ışık tutuyoruz. Ülkü ocakları tüm dünyada bilinen ve dünyanın en büyük bir gençlik örgütlenmesidir. Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde yeri olan yerleşmiş bir yapıdır. Ülkü ocaklarında en başından beri de sosyal sorumluluk projeleri yapılır. Her ay bir dergimiz vardır, 30 yıldan beri çıkıyor, şu anda 236.sayısı basıldı. Ülkü ocakları son zamanlarda, daha çok eğitim faaliyetlerine önem verdi. Artık siyasetin içinden çok daha çok eğitime yöneldik. Pandemi sonrası uzaktan eğitim sistemi kuruldu ve eğitime harcama yapamayan gençlerimize destek veriyoruz. Son dönemlerde kanayan yarımız uyuşturucu ile mücadele konusunda bir çok proje gerçekleştiriyoruz. Yakın zamanda bu projelerimizi de hayata geçireceğiz. Ülkü Ocaklarımız 7 gün 24 saat açıktır, dileyen herkese buraya gelebilir, kapımız sonuna kadar açıktır. Amacımız öncelikle bu memlekete fayda sağlayabilmektir. Bu bir bayrak yarışıdır, bu bayrağı alıp daha ilerilere taşıyıp bizden sonrakilere verip onların da daha iyi yerlere taşımasını amaçlamaktır”

18 Ağustos 2023 günü göreve getirilen yönetim şu isimlerden oluştu.
Ocak Başkanı: Giray Arda Savan
Başkan Vekili: Oğuzhan Namal
Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı: Muharrem Kocaman
Sosyal Faaliyetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Osman Duru
Orta Öğretim Masa Başkanı: Kerem Namal
Dergi Birim Sorumlu Başkan Yardımcısı: Oğuzhan Muhammed Gelir
Türk Dünyası ve Eğitimi: Doğanay Morgül
Hukuk İşlerinden Sorumlu: Halil Acun
Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Berk Özgen – İsmet Can Saygı
AR-GE Birim Başkanı: Efe Namal
Disiplin Masa Başkanı: Bedri Görgün
Esnaflarda Sorumlu Başkan Yardımcısı: İlksen Nelik – Ünal Baturoğul
2.Başkan: Yaman Büyükbayraktar
2.Başkan: Cem Kahya
Asena Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Fatmanur Karahan
Bürokrasi Birimi Başkanlığı: Bilal Özgü
Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan: Samet Aydut