Akhisar Belediyesi, ilçede yaşayan 1 ve 5 yaş arası çocuklara her ay 21 bin litre sütü ücretsiz olarak kapılarına ulaştırıyor.  

Son aylarda özellikle temel gıda ürünleri içerisinde yer alan süt fiyatlarındaki zamlara rağmen Akhisar Belediyesi Süt Kuzusu projesi kapsamında 1-5 yaş arası tüm çocuklara sütü ücretsiz ulaştırıyor. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun göreve geldiği gibi başlattığı Süt Kuzusu projesi hem miniklerin hem de ailelerin takdirini toplamaya devam ediyor. 

“BU GÜNE KADAR 500 BİN LİTRE ÜCRETSİZ SÜT DAĞITILDI”

‘Süt her çocuğun hakkı’ diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 3 yılda Akhisarlı çocuklara toplamda 500.000 (beşyüz bin)  litre ücretsiz süt dağıtıldığını söyledi. Halkçı ve sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalara devam edeceklerine vurgu yapan Başkan Dutlulu “Akhisar’daki çocuklarımız sağlıklı süt içsin, şehrimizdeki her çocuğumuz süte ulaşabilsin diye başlattığımız Süt Kuzusu projemiz devam ediyor. Üretici süt kooperatiflerinden edindiğimiz sağlıklı sütleri Akhisarlı çocuklarımıza ulaştırıyoruz. Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar süt fiyatlarını yüzde 500 artmasına neden oldu. Fakat biz bu hizmetimizin çok önemli ve değerli olduğunu bilerek devam ettiriyoruz. Çünkü çocuklar bizim geleceğimiz, her şeyimiz. Yaptığımız her hizmet onlar için. Her ay 5214 çocuğumuzun her birine 4 litre sütü kapılarına kadar teslim ediyoruz. Hem süt üreten kooperatifleri destekliyoruz hem de çocuklarımızı sağlıklı sütlerle buluşturuyoruz. Aldığımız geri dönüşler de çok güzel oluyor. Şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kayıtların devam ettiğine değinen Başkan Dutlulu, 1 ve 5 yaş arasında çocuğu bulunan tüm Akhisarlıların, Akhisar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne gelerek Süt Kuzusu hizmetine müracaat edebileceğini belirtti.