Tarım ve Orman Bakanlığı’nın uyguladığı Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi (TAKEP) kapsamında, bakanlığa bağlı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü ile Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından müşterek olarak finanse edilen buğday tohumları Akhisarlı çiftçilere teslim edildi.

Akhisar Sebze ve Meyve Toptancı Halinde gerçekleştirilen tohum dağıtım törenine, Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç, Manisa Büyükşehir Belediyesi Akhisar Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Tahsin Aslan ve Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akboğa, mahalle muhtarları ve çiftçiler katıldı.

“Sen Üret Yeter” sloganıyla yürütülen çalışmalarda, toplamda 200 çiftçi olmak üzere, geçen hafta 44 çiftçiye 20 ton tohum dağıtılmıştı. Bugün ise 118 çiftçiye 40 ton buğday tohumu teslim edildi. Buna ilaveten önümüzdeki günlerde geriye kalan 10 ton tohumun da dağıtılmasıyla birlikte; yüzde 60’ı hibeli yaklaşık 1 milyon TL bütçeye sahip olan proje kapsamında toplam 70 ton tohum dağıtılarak Akhisar’ın buğday üretimine ve Ülkemizin tarım ekonomisine önemli katkı sağlanacağı belirtiliyor.