17 Aralık 2022 tarihinde Sakarya’ da düzenlenen Türkiye Kros Ligi Final Yarışmalarında Ege Bölgesini, Manisa ve Akhisar’ ı temsilen yarışan atletlerimiz başarıyla döndüler ve Akhisar’ın spor şehri olduğunu bir kez daha kanıtladılar. U18 Erkekler 3000 m kategorisinde Türkiye 3. Oldular ve Manisa’ da bir ilki gerçekleştirdiler.

Kulüp Milli Takım Atletizm Antrenörü olan Nihat Sarıdağ “ Final müsabakasında elimizden gelenin en iyisini yaptık. 1 Puanla takım 2. liğini kaçırdık. Gelecek sene bu ekiple hedefimiz takım şampiyonluğudur. Belki küçük bir ilçeyiz ama birçok ili geride bıraktık. Akhisar’ ı atletizmde tüm Türkiye de marka spor şehri haline getirdik. Bu şehirde daha nice yetenekler var ve bu yeteneklerin kurum ve kuruluşların sponsorluğu eşliğinde çok daha iyi başarılar getireceğine inanıyorum. Manisa ve Akhisar‘ da başarı tarihleri yazdık ve yazmaya da devam edeceğiz. Bu başarılarımız Ege Bölgesine ve tüm şehrimize armağan olsun. “

Bizlere bu başarıda destek olan Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü ve aynı zamanda Kulüp Başkanımız olan Hasan Hüseyin Oktay’ a ve Akhisar Belediyesine teşekkür ediyorum dedi.

Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Hasan Hüseyin Oktay “ Sporcularımız ve antrenörümüz çok çalıştılar, inandılar ve başardılar. Tüm şehrimizi ve bizleri gururlandırdılar. Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda sporcularımız ve antrenörümüze başarılar diliyorum “ dedi.