MASKİ Genel Müdürlüğü ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, gelecek nesilde çevreye duyarlılık bilinci oluşturmak ve doğayı korumanın önemini vurgulamak amacıyla başlatılan proje tüm hızıyla sürüyor. Akhisar ilçesinde eğitim gören 5 bin 246 öğrenci ve 148 öğretmen Akhisar Atıksu Arıtma Tesisi’nde ağırlandı. Büyükşehir Belediyesinin yeni eğitim hizmetlerinden biri olan MABEM Kart’ın hediye edildiği öğrencilere atıksuyun arıtılma süreci hakkında detaylı bilgiler verildi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Manisa’da eğitim gören öğrencilerin Atıksu Arıtma Tesislerinde suyun arıtılma süreçlerini ve sağlıklı bir şekilde doğaya deşarjını gezerek öğrenmeleri amacıyla hazırlanan proje tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında Akhisar ilçesinde eğitim gören 5 bin 246 öğrenci ve 148 öğretmen Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisi’nde ağırlandı.

Atıksu arıtım süreçleri anlatıldı

Akhisar Atıksu Arıtma Tesisini gezen öğrencilere ve öğretmenlere atıksu arıtım süreçleri hakkında bilgi verildi. Ayrıca suyun hanelerden tesise gelişi ve arıtıldıktan sonra doğaya deşarjına kadar olan süreç ile ilgili detaylı bilgi verildi. Öğrenciler merak edilen soruları sorma fırsatı buldu. Ayrıca öğrencilere atıksu arıtma tesislerinde görev yapan meslek grupları hakkında bilgi verildi.

“Atıksu arıtma tesislerimizi başarıyla işletiyoruz”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün liderliğinde evsel nitelikli atıksu kirliliğini ortadan kaldırarak gelecek nesillere daha sağlıklı ve temiz bir Manisa bırakmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda atıksu arıtma tesislerimizi başarıyla işletmeye devam ediyoruz. İdare olarak ne iş yaptığımızı, doğayı ve çevreyi nasıl korumaya çalıştığımızı öğrencilerimizle paylaşmak adına İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde bir proje hayata geçirdik. Proje kapsamında öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte evsel nitelikli atıksuların arıtılarak sağlıklı bir şekilde Gediz Ovası’na salınması ile ilgili tüm süreçleri tesislerimizde gözlemleme fırsatı elde ediyor. İnceleme gezisinin ardından öğrencilerimize Büyükşehir Belediyemizin yeni eğitim hizmetlerinden biri olan MABEM Kart hediye ediyoruz. Ayrıca gezi esnasında öğrencilerimiz farklı meslek gruplarını da görerek kariyer seçimleri noktasında farkındalık elde ediyor” diye konuştu.