Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar’da İzmir-Balıkesir arasındaki bağlantıyı sağlayan Orhan İlker Caddesi'nde orta refüjde aydınlatma çalışmalarına başladı. Kısa sürede tamamlanması planlanan bu çalışma, bölge sakinleri arasında memnuniyetle karşılandı. Ulucami Mahalle Muhtarı Nesime Şakrak, yapılan aydınlatma çalışmalarını değerlendirerek, "Bu aydınlatmalar benim hayalimdi. Aydınlatmalarla şehre giriş daha modern, daha estetik bir görünüm kazanıyor" ifadelerini kullandı.

Orhan İlker Caddesi üzerinde gerçekleştirilen aydınlatma çalışmasını Manisa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, MHP Akhisar İlçe Başkanı Ahmet Namal ve Ulucami Mahalle Muhtarı Nesime Şakrak birlikte inceledi.

Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, çalışmanın detayları hakkında bilgi vererek, "Toplam 2 bin metrelik güzergahta, 60 adet çift kollu ve Kırkağaç kavşağında 15 adet tek kollu aydınlatma direğinin montajını tamamladık. Şimdi kablo döşeme çalışmalarına başlayacağız. Kablo bağlantılarının tamamlanmasının ardından aydınlatmalarımızı aktif hale getirerek Akhisar ilçemizin giriş yoluna ışıl ışıl bir görünüm kazandıracağız" dedi.

Ulucami Mahalle Muhtarı Nesime Şakrak, bu aydınlatmaların gerçekleşmesinin kendi hayali olduğunu dile getirerek, "Bu yol birçok şehirle bağlantısı olan bir yol. Bir süredir yol karanlıktı. Cengiz başkanıma bir toplantıda bu yolu dile getirdim. Çok kısa sürede çözüm odaklı bir çalışma yapıldı. Bu aydınlatmalar benim hayalimdi. Bu aydınlatmalarla şehre giriş daha modern, daha estetik bir görünüm kazanıyor. Cengiz başkana ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun" şeklinde konuştu.

MHP Akhisar İlçe Başkanı Ahmet Namal da bu aydınlatma çalışmasının şehrin görünüm değerine önemli bir katkı sağlayacağını ifade ederek, "Şehrimizin değerine görünüm olarak yüzde yüz bir katkı sağladı. Zaten Cengiz başkan, diğer 29 Büyükşehir Belediye Başkanı içerisinde hep ilk yenilikleri yapıyor. Akhisar’ın Gölmarmara tarafı süper oldu. Otoban gibi bir yol yaptı. Bu yol da Akhisar’ımız için çok iyi olacak. İlçeye çok değer katacak. Allah, Cengiz başkanımızdan razı olsun. 2024 yerel seçimlerinde de Cengiz başkanıma bu hizmetlerin karşılığı ödenecek" şeklinde konuştu.