Akhisarlı genç girişimci kadın Yasemin  Eseceli,  Akhisar’ın tarihi ile bütünleşen bir marka  yarattı.  Akhisar’ın 7 bin yıl önceki adı olan “EUPPİA”  markasını aile olarak tespit ettikleri belirten Yasemin Eseceli, “Akhisarlı olarak  yatırım yapacaksak  bir anlamı olsun istedik. Yaptığımız araştırmalar ve uzmanların ve verdiği cesaretle, Euppia ismini koyarak ilk adım olarak modern şekilde düzenlediğimiz kaffemizi açtık.” Dedi. 

Markanın tanıtımı ve işyerinin tanıtımı için Akhisarlı basın mensuplarına özel bir  kahvaltı veren Yasemin Eseceli, değişik ikramlara ile birlikte kendi üretimleri olan özel ferahlatıcı içecekleri de sunduklarını belirterek, “Bizim markamızın en önemli olan bölümü kahvelerdir. Tüm haklarını da alarak  ulusal pazara da girmek istiyoruz. Dünya markaları olan tüm kahve çeşitlerini kendimizin ithal ettiği ürünlerle gerçekleştiriyoruz. Özel ambalaj ile sunulan 8 ayrı çeşitte kahve üretiyoruz.” İşyerinin ilk hazırlandığı günlerde bir sel felaketi ile karşı karşıya kaldıkları için gecikmeli olarak bir araya geldiklerini söyleyen Yasemin Eseceli, “Özel hazırlanan değişik meyve  çeşitlerini özel paketlerde  hediyelik olarak hazırlıyoruz. İlkini açtığımız iş yerimiz de toplu etkiliklere de hizmet veriyoruz.” Dedi.

Yasemin Eseceli kahvaltıya katılan basın mensuplarına hediyeleri, “9000 YILLIK  KADİM TARİHİ İLE AKHİSAR” satırların bulunduğu panonun önünde tek tek verdi. (Haldun Akyüz)