Akhisar’ın Başlamış Mahallesi ve Muğla’nın Fethiye ilçesinde meyve fidanı üretim faaliyetlerini sürdüren Agrolidya Tarım A.Ş. üreticiler ve çiftçiler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Dünyaca ünlü bazı fidan çeşitlerinin satış lisansını elinde bulunduran Agrolidya Tarım A.Ş. yurt içi ve yurt dışı pazarlarda oldukça yüksek adetlerde fidan satışı gerçekleştiriyor. Yıllık 1 Milyon kapasiteyle fidan üretimi gerçekleştiren Akhisar’ın markası Agrolidya Tarım A.Ş. Türkiye’de, fidan üretiminde, meyve bahçesi kurulumunda ve fidan ihracatında adından sıkça bahsettiriyor.

Fidan üretiminde kullandığı modern yöntemler, teknolojik tesisler ve e-ticaretteki başarısıyla fidancılıkta Türkiye’nin en iyileri arasına girmeyi başaran Agrolidya Tarım A.Ş. zeytin, badem, ceviz, Antep fıstığı ve meyve fidanı anaçlarında en çok kazanç sağlayan çeşitlerin üzerine yoğunlaşıyor. 
Manisa Akhisar ve Muğla Fethiye’de bulunan 10.000 m2 kapalı alanda fidan üretimi gerçekleştiren Agrolidya Tarım A.Ş. fidan üretimi yanında büyük ölçekli meyve bahçesi kurulumları da gerçekleştiriyor.  

Üreticilerin meyve bahçesi yatırımlarından kısa sürede maksimum verim elde edilebilmesi için fidan üretiminin her aşamasını titizlikle takip eden Agrolidya Tarım A.Ş. mühendisleri; fidan satışı sonrası da üreticilerin tüm aşamalarında teknik desteğini sürdürüyor. 
Yüksek verimli çeşitlerle üreticilerin kazançlarını arttırmayı hedefliyoruz.

Tarım sektöründe hayata geçirdikleri başarılı hizmetlerle Türkiye’nin en başarılı tarım firmaları arasına girmeyi başardıklarını belirten Agrolidya Tarım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Yaşar; “Yurt içi ve yurt dışı müşteri portföyümüz her geçen gün artıyor. Bu da bizi yeni yatırımlara yöneltiyor. Üreticilerin ve yatırımcıların memnuniyetleri satışlarımıza da yansıyor. Zeytin, badem, ceviz ve Antep fıstığı başta olmak üzere en yeni ve yüksek verimli çeşitlerle üreticilerin kazançlarını arttırmayı hedefliyoruz” Dedi.

Meyve fidanı ve tarımsal yatırım denince akla gelen birkaç firmadan biriyiz.

Elde ettikleri bu başarının sırrını tarım sektörünün içinde büyüdüklerine bağlayan Tamer Yaşar, “Çiftçi bir ailenin çocuğuyum. Ailemden, köyümden edindiğim deneyimler ile yıllardır tarım sektöründe çeşitli faaliyetler yürüttük ve yine yıllardır işinde uzman aynı ekiple çalışıyoruz. Biz sadece fidan üreticisi değiliz aynı zamanda şirket olarak kendimiz de sürekli tarıma arazilerine ve meyve bahçelerine yatırım yapan bir firmayız. Bu sebeple işin her aşamasında bir tecrübemiz var. Bizde bu tecrübemizi tarıma yatırım yapmak isteyen herkese en ince ayrıntısına kadar anlatmaya çalışıyoruz ki doğru işler yapılsın. Bu sayede hem üreticilerimiz hem de ülkemiz kazansın. Bizim en büyük amacımız bu.
Tarıma yatırım, geleceğe yatırım.

Türkiye fidan ihracatında oldukça iyi bir konumda. Bu başarılı yükselişe Agrolidya Tarım A.Ş. olarak elimizden geldiğince katkı sağlamaya devam edeceğiz. Tarıma yapılan her yatırımın aynı zamanda geleceğe yapılan önemli bir yatırım olduğunu biliyoruz. www.agrolidya.com isimli e-ticaret mağazamızla ülkemizin birçok noktasında fidan satışı gerçekleştiriyoruz. Yurtdışından gelen talepler de sürekli artıyor. Her ay yurt dışından ziyaretçilerimiz oluyor. Bizi tercih eden müşterilerimiz dikimden hasada kadar tüm süreçlerde ziraat mühendislerimizle fikir alışverişinde bulunuyor. Akhisar’ımızdaki ve bölgemizdeki çiftçilerimizi ve tarıma yatırım yapmak isteyen herkesi fidanlıklarımıza bekliyoruz” Dedi.