Milli Eğitim Bakanlığı, 2003 yılında başlattığı ücretsiz ders kitabı dağıtımı uygulamasını 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında da sürdürüyor. Yeni eğitim dönemi öncesinde, ders kitapları okullarda dağıtılmak üzere hazırlanıyor.

Akhisar İlçesi'nin yanı sıra Gördes, Gölmarmara ve Saruhanlı ilçelerindeki ilkokul ve ortaokul öğrencileri için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen toplam 410.889 ders kitabı, Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara ulaştırılma sürecine girdi. Öğrencilerin yeni eğitim yılına hazırlıklı girmesi amacıyla kitaplar titizlikle sevk ediliyor.

Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, Şube Müdürleri Mahmut Yağmurlu ve Mehmet Özgen, kitapların teslim alındığı ve depolandığı alanda incelemelerde bulunarak, ücretsiz kitapların okullara dağıtım sürecinin başladığını belirtti. 2023-2024 Eğitim öğretim yılının başlayacağı 11 Eylül 2023 tarihine kadar dağıtımın tamamlanacağını ve öğrencilerin sıralarında yerlerini alacağını vurguladı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın ücretsiz ders kitabı dağıtımı, öğrencilerin eğitim süreçlerine kesintisiz devam edebilmelerine katkı sağlamayı amaçlıyor. Bu kapsamda, öğrencilerin ihtiyaç duyduğu ders kitapları, yeni eğitim döneminde de zamanında ve ücretsiz olarak öğrencilere ulaştırılacak.