Türk Polis Teşkilatı'nın 179. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Manisa'da Milli Egemenlik Meydanı'nda anlamlı bir tören düzenlendi.

Polis Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen programda, Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran tarafından anıta çelenk sunulmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Programın devamında günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Komiser Kenan Yalçınkaya yaptı. Yalçınkaya, konuşmasında şunları belirtti: "Bugün, Türk Polis Teşkilatı'nın 179. kuruluş yıl dönümünü kutlamak üzere buradayız. Bu gurur verici gün vesilesiyle toplandık. 178 yıllık bir geçmişten gelen ve dünya çapında saygın bir konuma sahip olan teşkilatımız, kendini sürekli yenileyerek milletimizin güvenliğini sağlamak için çalışıyor."

Yalçınkaya, Türk Polis Teşkilatı'nın demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin bir kurumu olduğunu vurgulayarak, adaletin gücüne inandıklarını ve hukukun üstünlüğünü korumak için çaba gösterdiklerini belirtti.

Polis teşkilatının vatandaşların can ve mal güvenliğini koruma, huzur ve düzeni temin etme gibi önemli görevleri üstlendiğini ifade eden Yalçınkaya, vatandaşların desteğinin bu mücadelede önemli olduğunu vurguladı.

Konuşmasını, kahraman şehitleri rahmetle anarak tamamlayan Yalçınkaya, programın düzenlenmesine katkı sağlayan herkese teşekkür etti ve Türk Polis Teşkilatı'nın 179. yıl dönümünü bir kez daha kutladı.