Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 178.yıl dönümü ve Polis Haftası, Akhisar’da kutlandı.

Milli Egemenlik Meydanı Atatürk Alanı’na Akhisar İlçe emniyet Müdürü Sayım Başaran’ın çelenk sunması ardından saygı duruşunda bulunulurken sonrasında İstiklal Marşı okundu. Tören, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Komiser Kenan Yalçınkaya, “Bugün Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak Türk Polis Teşkilatının 178.kuruluş yıldönümünü büyük coşku ve gururla kutluyoruz. Devletin, millete ve şanlı bayrağı uğruna mücadele ederken gerektiğinde canını feda eden nice kahramanlık destanını gönüllere nakşeden Türk Polis Teşkilatı olarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlarken çağın getirdiği yenilikler başta olmak üzere her türlü bilgi ve teknolojiden yararlanarak profesyonel bir güvenlik hizmeti sunmak temel hedefimizdir.

Şanlı tarihi ve destansı mazisi ile milletimize büyük sevgi ve sadakat ile hizmet eden teşkilatımız temel hak ve özgürlüklere saygılı hukukun üstünlüğünü ilke edinmiş ayrıca köklü tarihimize ve asırlardır bozulmadan nesillere aktardığımız kutsal değerlerimizin ve zenginliğimizin bilincindeyiz. Milli birlik ve beraberliğimizin bekası adına her türlü suça, suçluya ve terör örgütlerine karşı amansız mücadelemiz hız kesmeden azimle ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu süreçte 6 Şubat 2023 günü Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen deprem felaketinde hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı yaralanan ve evlerini, işyerlerini kaybeden vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Her zaman olduğu gibi uzun zamandır polis teşkilatı olarak hem vatandaşımızın hem de terk edilmiş evlerinin ve işyerlerinin yanı başında olduğumuzu onurla bildiriyoruz” dedi.

Günün ikinci programında ise Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran önderliğinde yapılan duaların ardından Şehitlik’te şehitlerin kabri ziyaret edilerek karanfil takdim edildi.