TFF 2.Lig’de mücadele veren Balıkesirspor, deplasmanda Uşakspor'a 2-0 yenilmesinin ardından dönüş yolu olan Akhisar'da futbolcular yemek yedikleri sırada taraftarlar tarafından saldırıya uğradı.

Kırmızı-Beyazlı takım, bugün Uşakspor ile çıktığı kader maçını 2-0 kaybetti. Bu skorun ardından düşme potasındaki en yakın takipçimiz olan Uşakspor'la aradaki puan farkı 5'e yükselmesi ortalığı gerdi.

Bu gerginliğin ardından Balıkesirspor kafilesi deplasman dönüşü Akhisar'da bir restoranda yemek molası verdi. Kafileyi takip ederek Balıkesir'e dönmekte olan taraftarlar da aynı tesislerde durdu.

Bu sırada bir taraftarın, "Önemli bir maçta hiç bir varlık gösteremediniz. Bir de burada yemek mi yiyorsunuz" dediği duyuldu.

Futbolculardan Emirhan Çakır'ın da, "Nerede yemek yiyeceğimizi size mi soracağız" demesi üzerine ortam gerildi. Futbolcular ile taraftarlar  tekme-tokat birbirine girdi. İki gruptan da yaralananlar oldu. Dinlenme tesislerinde hasar oluştu. Futbolculardan bazılarının kafileyi terk ettiği görüldü. 

Olaylarla ile ilgili adli soruşturma başlatıldığı öğrenildi.