Akhisar’da, bugün saat 11.00 sıralarında meydana gelen olayda, Efendi Mahallesi 68. Sokak'taki bir evde intihar teşebbüsü yaşandı. İtfaiye, ambulans ve emniyet ekipleri, hızlı bir şekilde olay yerine intikal etti.

Evdeki dramatik sahnede kadın N.Ç. (46) isimli birey, boynunu tavana asmış bir şekilde bulundu. Şahsın hala nefes aldığını gören emniyet ekipleri, acil bir müdahaleye başladı. Boynundaki ip, üzerlerindeki kesici alet kullanılarak kesildi ve şahsın intihar girişimi son anda engellendi.

N.Ç., bilinci açık bir şekilde olay yerindeki ilk müdahalenin ardından ambulansla Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesine sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından hastanede tedavisi sürdürülen N.Ç.'nin durumunun iyi olduğu ifade edildi.

Polis ekipleri, olay yerinde ve çevresinde detaylı bir inceleme yaparken, şahsın eşi ile yaşadığı bir tartışmanın ardından evden çıkmasının ardından intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi. Daha önce herhangi bir psikiyatrik rahatsızlığının olmadığı ve psikiyatri ilaçları kullanmadığı belirtildi.

Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda olayla ilgili resmi bir soruşturma başlatıldı.