Akhisar’da uyuşturucu ile mücadelede İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği tarafından yapılan operasyonda birçok sentetik ecza olarak belirlenen haplar ele geçirildi.

Manisa Valiliği’nden yapılan açıklamada;

“İl Emniyet Müdürlüğümüz Akhisar Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden ve kullanan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Akhisar ilçesinde iki ikamette yapılan aramada;

- *184 adet Regapen isimli Sentetik Ecza* ele geçirilmiştir.
Konuyla ilgili *A. Y. (32) ve İ. B. (24) isimli 2 şüpheli şahıs* hakkında uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapmak suçundan adli işlemlere başlanılmıştır.

Manisa halkının huzur ve güvenliği için Manisa Emniyet Müdürlüğü olarak suç ve suçlularla mücadelemiz aralıksız devam edecektir.”

İfadelerine yer verildi.

REGAPEN NEDİR?

REGAPEN, ağızdan alınan ve kısmi sara (epilepsi) nöbetlerinin tedavisinde diğer nöbet ilaçları ile birlikte ek tedavi olarak; merkezden uzak (periferik) sinir hasarına bağlı ağrının (nöropatik ağrı) tedavisinde ve yaygın anksiyete (kaygı) bozukluğunun tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Kaynak: https://titck.gov.tr