Akhisar’da motosiklet kullanıcılarını kask kullanmaya teşvik etmek amacıyla Huzur Derneği ve İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile farkındalık oluşturuldu.

Akhisar Huzur Derneği ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından “Kaskını Tak Hayatta Kal” sloganı ile eski Belediye binası önünde düzenlenen kask dağıtım programı düzenlendi. Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Galip Kocaman, Huzur Derneği yönetimi, İlçe Tarım Müdürü Ahmet Kılınç katıldı. 

Trafikte kasksız motosiklet kullanan vatandaşlara toplam 60 kask hediye edildi. İlk kaskı Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya ve İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran vatandaşlara hediye ettiler. 

Geçtiğimiz yıl Akhisar’da 186 kişinin motosiklet kazalarında yaralandığını bu yıl ise 115 kişinin yaralandığını ifade eden İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran; “Geçen ay motosiklet kazası geçiren bir imam arkadaşımız yoğun bakımda, bildiğiniz gibi bir polis arkadaşımız hayatını kaybetti. Motosiklet kullanırken kask takmak çok önemlidir. Bunun farkındalığını yaratmak için Akhisar Huzurlu Yaşam Derneği’nin katkılarıyla bugün burada vatandaşlarımıza kask hediye ettik. Kasksız motosiklet kullanımında 132 TL cezai işlem uygulandığını da hatırlatıyoruz” dedi.