ÖZEL HABER - Akhisar'da kiralık ev bulmakta zorluk çekenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Konuyla ilgili olarak Akhisar Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Özlem Gün, özellikle artan enflasyon, pandemi ve deprem sonrası Akhisar’da kiralık ev konusunda sıkıntı yaşattığını ifade etti.

Son dönemde yaşanan artan talepler karşısında kiralık ev stokunun azaldığını belirten Akhisar Emlak Komisyoncuları Derneği başkanı Özlem Gün; “Özellikle son bir yılda Akhisar’daki kiralık ev sayısının azaldığını biliyoruz. Artan enflasyon, pandemi ve deprem sonrası kiralık ev piyasasında bir daralmaya neden oldu. Kiralık ev bulmak isteyenlerin sayısı ise oldukça fazla, bu nedenle kiralar da yükselişe geçti” dedi.

Kiralık ev sıkıntısının çözümü için yeni evlerin yapılması ve mevcut ev stokunun artırılması gerektiğini ifade eden Gün; “Son dönemde vatandaşlar evleri bir yatırım aracı olarak daha fazla değerlendiriyor. Bu sebeple piyasada kiraya verilmeyen birçok sıfır ev de bulunuyor. Bu da kiralık sayısına etki edebiliyor” dedi.

Gün, ayrıca vatandaşların kiralık ev bulma sorununa karşı Emlak Komisyoncuları Derneği olarak çeşitli desteklerin artırılması ve oluşturulması konusunda çözümler üretmek için çalıştıklarına da değindi.