Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen bir operasyon sonucunda, son zamanlarda Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde meydana gelen kablo hırsızlığı olaylarıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Asayiş ve Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekiplerinin istihbarat çalışmaları ve detaylı araştırmaları neticesinde, olaylarla ilişkili olduğu değerlendirilen M.İ. (E/21) isimli şüpheli tespit edildi.

Yapılan takip neticesinde, şüpheli M.İ., Akhisar İlçesi'nde uyuşturucu madde kullanırken yakalandı. Yapılan detaylı çalışmalar sonucunda, Rahmiye Mahallesi'nde 9 Nisan 2024 tarihinde, Çamönü Mahallesi'nde 1 Nisan 2024 tarihinde ve Hacıosmanlar Mahallesi'nde 28 Kasım 2024 tarihinde gerçekleşen hırsızlık olaylarının aydınlatıldığı belirlendi.

Şüpheli M.İ. hakkında "Hırsızlık ve Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanma" suçlarından adli işlem başlatıldı. Ayrıca şahsın, "Nitelikli Olarak Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme", "Hükümlü ve Tutuklunun Kaçması", "Bina İçinde Muhafaza Altına Alınmış Eşya Hakkında Hırsızlık" suçlarından toplam 9 yıl hapis cezası bulunması nedeniyle, Akhisar Süleymanlı T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na teslim edildi.