Operasyonda şüphelilerin ikametlerinde ve toprak altında saklanmış halde çeşitli yasadışı maddeler ve eşyalar ele geçirildi.

Operasyon sonucunda, şüphelilerin ikametgahlarında ve toprak altında saklanmış halde bir adet ruhsatsız tabanca, 13 gram paketlenmiş ve satışa hazır metanfetamin, arsa içerisinde gömülü halde 2175 adet ekstazi hap, yaklaşık 200 gram kubar esrar, uyuşturucu ve uyarıcı madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 349.000 TL, dokuz adet uyuşturucu madde kullanma aparatı ve dört adet tabanca fişeği ele geçirildi.

Ayrıca, aramada tespit edilen bir şüpheli, 'Nitelikli Olarak Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme ve Hırsızlık' suçlarından 4 yıl 2 ay hapis cezası bulunması nedeniyle Akhisar Süleymanlı T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edildi. İkamet ve eklentilerinde uyuşturucu kullanırken yakalanan ve uyuşturucu ticareti yapan yedi şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerden ikisi tutuklanarak Akhisar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi, üç şüpheli hakkında adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakıldı, iki şüpheli ise suç ile bağlantılarının bulunmaması nedeniyle serbest bırakıldı.

Editör: Mustafa Özdemir