Akhisar'da geniş çaplı bir operasyonla suç örgütüne darbe vuruldu. Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinasyonunda ve İlçe Jandarma Komutanlığı'nın sorumluluk alanında gerçekleştirilen operasyonda, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri, uyuşturucu madde ticareti, silah kaçakçılığı ve kültür varlıkları kaçakçılığı suçlarına yönelik kapsamlı istihbarat çalışmaları yapıldı.

Yapılan eş zamanlı baskınlarda, 11 ev, 3 iş yeri ve 3 çiftlikte aramalar yapıldı. Bu aramalarda 2 av tüfeği, 2 tabanca, 4 adet galara hap, 1 tarihi eser, 3 alan tarama dedektörü, 6 adet 7.65 mm çapında tabanca mermisi, bir muşta, bir sustalı çakı, bir figürlü cam fanus, 1,5 gram kenevir, 1 gram esrar tohumu ve 3 uyuşturucu madde kullanma aparatı ele geçirildi.

Operasyon kapsamında tespit edilen 12 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler hakkında 'Uyuşturucu Madde Ticareti, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet, 2863 Sayılı Kanuna Muhalefet ve TCK 282 Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığının Değerlerini Aklama' suçlarından adli işlem başlatıldı. Bu operasyon, bölgedeki suç oranının düşürülmesine yönelik önemli bir adım olarak değerlendirilmekte.