Edinilen bilgilere göre 12.12.2018 günü gece geç saatlerde Akhisar Cumhuriyet mahallesinden Mondial marka motosikleti düz kontak yaparak çalan S.T. ve  S.S. Musalar mahallesinde motosikleti burada yol kenarına terk ederek sabaha karşı saat 05 : 00 sıralarında  A.Ö.nün evinin önündeki otomobili de düz kontak yaparak çaldılar. A.Ö.nün evinin önündeki otomobilin sesini  duyan ve evinin önünde aracının olmadığını gören araç sahibi oradan uzaklaşan araç hırsızlarını hemen jandarmaya haber verdi. 

Kısa sürede olay yerine varan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri motosikleti kontrol ettiğinde motorun hala sıcak olmasından dolayı Motosiklet sahibine ulaşarak bilgi verdi. Daha sonra olayın geliştiği Musalar mahallesinden hareket ederek aramaya çalışmalarına başlayan Jandarma ekipleri sürdükleri iz kısa sürede sonuç verir ve araç sabah sat 08.00 sıralarında Sındırgı istikametinden Akhisar yönüne geldiğini belirler ve çalınan araç Yeniceköy yol kavşağına  geldiğinde durdurulmak istendiğinde şüpheliler aracı yol üzerinde bırakarak Gördük çayı istikametine zeytinliklerin içerisine kaçarak izlerini kaybettirmeyi başarırlar.

Olayın peşini bırakmayan Jandarma ekipleri,  tekrar iz sürme çalışmalarına başlayarak Jandarma  yaklaşık olarak 200m. sonra çamura saplanmış bir tane ayakkabı bulmasında sonra şüphelilerin kaçış istikametlerini belirledi.  Geniş güvenlik tedbiri alarak yağmurda, çamurda izleri takip ederek Jandarma  saat 13:30 -14.00  sıralarında Şüphelileri Gökçeahmet rampasında  ana yola çıktıkları esnada  Çiftçi mallarını koruma personellerinin de yardımıyla kıskıvrak yakaladı.Şüphelilerden S.S.nin bir ayağında ayakkabısının olmadığı ve kıyafetlerinin tamamının ıslak olduğu görüldü.Yakalanan şüpheliler Jandarmadaki işlemlerinin ardından çıkartıldıkları adli mercilerce tutuklanarak cezaevine konuldu. Olayda çalınan motosiklet ile otomobil sahiplerine teslim edilerek mağduriyetleri giderildi. Jandarmanın bu başarılı operasyonuna  aracı ve motosikleti çalınan vatandaşlar teşekkür etti.