Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı asayiş ve JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi) ekipleri tarafından gerçekleştirilen uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele kapsamındaki operasyonlarda, önemli başarılara imza atıldı. Bu operasyonlar, Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda icra edildi.

03 Ekim 2023 Tarihli Operasyon:

03 Ekim 2023 tarihinde Akhisar İlçesinde E.Ç. isimli bir şahsa ait ikametgâhta uyuşturucu madde ticareti yapıldığına dair istihbarat bilgileri doğrultusunda operasyon düzenlendi.

Operasyon sonucunda, E.Ç. başta olmak üzere İ.K., K.Ö., F.Y., B,E,G., O.Y., Y,D. isimli şahıslar, ikametgâhta yakalandı.

Arama işlemlerinde, 10 gram metamfetamin, 3 gram skunk, 3 adet uyuşturucu içme aparatı ve 3585 TL suç geliri olduğu değerlendirilen para ele geçirildi.

Şüpheliler hakkında 'Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti' suçundan adli işlemlere başlandı.

07 Ekim 2023 Tarihli Operasyon:

07 Ekim 2023 tarihinde Akhisar İlçesinde S.O. isimli bir şahsa ait ikametgâhta uyuşturucu madde kullanıldığına dair istihbarat bilgileri doğrultusunda operasyon gerçekleştirildi.

Operasyon sonucunda, S.O. ve M.E. isimli şahıslar ikametgâhta yakalandı.

Arama işlemlerinde, 14 adet sentetik ecza hap, muhtelif miktarda metamfetamin ve kubar esrar maddesi, 5 adet uyuşturucu içme aparatı ve 93 adet tabanca mermisi ele geçirildi.

Şüpheliler hakkında 'Kullanmak Amacıyla Uyuşturucu Madde Bulundurma, Satın Alma veya Kabul Etme' suçundan adli işlemlere başlandı.

Bu operasyonlar, uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti ve kullanımıyla mücadele kapsamında önemli adımlar atılmasını sağladığı ifade edildi.