Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün öncülüğünde başlatılan bir proje kapsamında Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri, Gazze'de İsrail'in ablukası altında yaşam mücadelesi veren çocuklar için seferber oldu. Giyim Üretimi Teknoloji atölyelerinde 25 kursiyer, Filistinli çocuklar için özel olarak mont ve eşofman takımı dikimine başladı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mahmut Pehlivan, projenin detayları hakkında bilgi vererek, "Filistin'e yardım projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde bulunan Halk Eğitim Merkezlerine çağrı yapıldı. Bu çağrı doğrultusunda Halk Eğitimi Merkezi olarak, Gazze'de zor şartlar altında yaşayan Filistinli kardeşlerimize yardım eli uzatma kararı aldık. Giyim Üretimi Teknoloji atölyelerimizde üretilen mont ve eşofman takımları, ocak ayı sonunda Filistin'e ulaştırılmak üzere Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderilecek. Bu projede emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve usta öğreticilere teşekkür ederiz. Çalışmalarımız, ihtiyaç duyulan bölgelere destek olmak adına aralıksız devam edecektir." şeklinde konuştu.

Proje kapsamında üretilen giysilerin Filistinli çocuklara ulaştırılmasının ardından, Halk Eğitimi Merkezi tarafından başlatılan bu insanlık projesinin sürekli hale getirilmesi ve benzer yardım faaliyetlerine devam edilmesi hedefleniyor.