Akhisar Belediyesi, bu akşam yapılacak olan Euroleague Final Four Yarı Finali Fenerbahçe-Panathinaikos karşılaşmasını dev ekrandan yayınlamak istedi. Ancak yayıncı kuruluş tarafından gönderilen ihtarname, bu planın önüne geçti. İşte yaşananlar...

Euroleague'de heyecan dorukta. Temsilcimiz Fenerbahçe, Final Four Yarı Finali’nde Yunan ekibi Panathinaikos ile karşı karşıya geliyor. Maç bu akşam saat 19:00’da başlayacak. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, bu heyecanı halkla birlikte yaşamak için Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet alanında dev ekran kurarak karşılaşmayı yayınlayacaklarını duyurmuştu. Dutlulu, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “#EuroLeague Final Four Şampiyonası yarı finallerinde rakibi Panathinaikos'a karşı mücadele edecek #Fenerbahçe Beko’yu desteklemek için Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet alanına dev ekran kuruyoruz. Takımımızı desteklemek ve dev ekranda maç keyfi yaşamak isteyen tüm basketbol severleri saat 19.00’da Gölet alanına bekliyoruz,” ifadelerini kullanarak vatandaşları etkinliğe davet etti.

Ancak yayıncı kuruluşun gönderdiği ihtarname, bu planı suya düşürdü. Yayıncı kuruluş, ticari işletmelerde veya toplu izleme alanlarında maç izletmek için kurumsal aboneliğe sahip olunması gerektiğini belirtti.

Başkan Besim Dutlulu, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, “Söz konusu para olunca ne takım aşkı kalıyor ne forma sevdası. Akşam yayınlamayı duyurduğumuz Fenerbahçe basket maçı için belediyemize gelen ihtarname aşağıda. Bizden şifresiz yayınlanacak maç için abonelik istiyorlar. Belediye olarak bir platforma üye olmamız mümkün değil. Şifresiz yayınlanacak bir maç için ise imkansız. Yasal sorun olmaması için avukatın ve şirketin bilgilerini keserek ihtarnameyi yayınlıyorum. Ancak herhalde şirket içinde bir iletişim eksikliği oluşmuş,” şeklinde konuştu.

Bu gelişme üzerine, Akhisar’daki basketbol severler karşılaşmayı evlerinde veya uygun görülen diğer mekanlarda takip etmek zorunda kalacak. Başkan Dutlulu, yaşanan bu olumsuzluğa rağmen Fenerbahçe’ye başarılar diledi ve taraftarları takımını desteklemeye devam etmeye çağırdı.

Screenshot 1Ihtars

G O Q6Z No W E A E T N G

Editör: Mustafa Özdemir