Akhisar’da son zamanlarda narkotiğin yaptığı operasyonlarda sentetik ecza ilaçları ele geçirilmeye devam ediyor. Yasa dışı olarak piyasaya sunulan bu ilaçlar uyuşturucu ve uyarıcı madde olarak satılıyor. 

Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekipleri tarafından durdurulan bir araçta çok sayıda Regapen isimli sentetik ecza ele geçirildi. Konu ile ilgili bir şüpheli gözaltına alındı.

Manisa Valiliği’nden yapılan açıklamalada;

İl Emniyet Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Akhisar Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden ve kullanan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında Akhisar ilçesinde durdurulan bir araçta yapılan aramada;

- *256 adet Regapen isimli Sentetik Ecza* ele geçirilmiştir.

Konuyla ilgili *D. A. (33) isimli 1 şüpheli şahıs* uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti yapmak suçundan gözaltına alınarak adli işlemlere başlanılmıştır.

Manisa halkının huzur ve güvenliği için Manisa Emniyet Müdürlüğü olarak suç ve suçlularla mücadelemiz aralıksız devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

REGAPEN NEDİR?

REGAPEN, ağızdan alınan ve kısmi sara (epilepsi) nöbetlerinin tedavisinde diğer nöbet ilaçları ile birlikte ek tedavi olarak; merkezden uzak (periferik) sinir hasarına bağlı ağrının (nöropatik ağrı) tedavisinde ve yaygın anksiyete (kaygı) bozukluğunun tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.