Manisa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, İl ve İlçelerde motosiklet ile sürücülerine yönelik yaptığı özel denetimlerle hem kazaların önüne geçip hem de suça karışmış motosikletlerin yakalanmasını sağlıyor.

Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planında "İncinebilir Yol Kullanıcıları" olarak nitelenen motosiklet ve motorlu bisikletlerin karışmış olduğu trafik kazalarını önlemek ve azaltmak amacıyla asayiş ve trafik ekiplerinden ekip kuran İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, düzenli olarak il merkezinde ve ilçelerde motosikletlere yönelik yapılan "özel denetimler" yapıyor.

Manisa Valiliği'nden yapılan açıklamada;

"Özellikle çalıntı kaydı ile aranan motosikletlerin tespiti için şase ve motor numaralarından sorgularını da yapan ekipler, Manisa’nın Akhisar İlçesinde farklı tarihlerde çalındığı belirtilen 14 motosikleti bularak, sahiplerine teslim etmiştir.

Motosikletlerin sahiplerine teslim töreninde sürücülerine kask kullanımının önemi aktarılarak "Görünür Ol, Güvende Kal" sloganlı yansıtıcılı yelek dağıtımı yapılmıştır.

Manisa İl Jandarma Komutanlığınca 2 haftada yapılan denetimlerde 14 çalıntı motosiklete ulaşılmış, Ayrıca vatandaşlarımıza gerekli bilgilendirmeler yapılmış, reflektör yelek hediye edilmiştir. Hırsızlık olaylarında, Mal ve mülklerini korumasız vaziyette bırakmamaları konusunda vatandaşlarımıza Önleyici devriyelerimizle bilgilendirme yapılmaya devam edilecektir.

Mağdur vatandaşlarımız teslim sonrası araçlarına kavuşmanın verdiği sevinç ile motosikletlerinin bulunmasında emeği geçen Manisa İl Jandarma Komutanlığı ve Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığına teşekkürlerini sunmuştur."

ifadelerine yer verildi.