Akhisar'ın huzurunu bozan hırsızlık olaylarına karşı emniyet güçlerinin dikkatli çalışmaları sonuç verdi. 1 Ocak 2024 tarihinde, 267/2 sokakta rutin devriye görevi yapan çarşı ve mahalle bekçileri, şüpheli hareketler sergileyen bir at arabasını durdurarak incelemeye aldı. Yapılan detaylı aramalarda, aynı gün çeşitli adreslerden çalındığı tespit edilen 10 adet bahçe kapısı, 5 adet profil, 1 adet metal kaldırım rampası ve 1 adet camlı demir kapı kanadı ele geçirildi.

Olayla ilgili olarak at arabasını kullanan A.G. ve G.A. isimli iki kadın şahıs yakalanarak gözaltına alındı. İki şüpheli, 2 Ocak 2024 günü çıkarıldıkları adli makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Akhisar Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, hırsızlık olaylarına karşı sivil ve resmi ekiplerin 24 saat görev başında olduğu ve asayişin sağlanması için her türlü tedbirin alındığı belirtildi.

Yakalanan şüphelilerin hırsızlık şebekesinin bir parçası olabileceği ve daha geniş çaplı bir operasyonun parçası olarak değerlendirildikleri kaydedildi. Bu başarılı operasyon, emniyet güçlerinin vatandaşların mal ve can güvenliği için gösterdiği özverili çalışmanın bir örneği olarak gösteriliyor.

Mahalle sakinleri, çarşı ve mahalle bekçilerinin gösterdiği titizlik ve dikkat için teşekkürlerini iletti. Vatandaşlar, mal varlıklarını koruma konusunda daha da bilinçlenirken, bu tür olayların önüne geçilmesi için emniyet güçleri ile iş birliğinin önemini vurguladı.