Türkiye’nin ulusal bir kanalının popüler programı "Derin Kutu"nda, yerel seçimlerle ilgili değerlendirmeler yapıldı. Programın sunucusu Sabri Şahsuvar, konukları arasında Hukukçu Zeki Arıtürk'ü de ağırladı. Arıtürk, özellikle Akhisar'da AK Parti'nin Belediye Başkanı aday seçimi üzerine önemli açıklamalarda bulundu.

Genel Merkeze yakınlığıyla tanınan CNN ve AKİT Tv yorumcusu, arabulucu avukat  ve AK Parti’de üst düzey görevler için adı geçen Zeki Arıtürk’ün konu hakkında yaptığı açıklamalar çarpıcıydı. Kendisi önümüzdeki yerel seçimlerde yerelin sesine kulak verilmesi gerektiğini savunurken başta Akhisar olmak üzere diğer il ve ilçeler için de önemli adaylar için çağrıda bulundu.

Zeki Arıtürk, Akhisar’da AK Parti'nin 15 bin oy kaybına yol açan yanlış tercihler üzerine durdu. Özellikle bölge halkının görüşlerine başvurarak, aday tercihinde bulunulması gerektiğini vurguladı. Arıtürk, Akhisar'daki yerel halk ve çevresinden aldığı izlenimlere dayanarak, Fatih Füzün isminin öne çıktığını belirtti. Arıtürk'e göre, Fatih Füzün'ün aday gösterilmesi durumunda, her kesimden büyük bir teveccüh göreceği ve Akhisar'da başarılı olacağı görünüyor.

Programda ayrıca, AK Parti'nin seçim stratejileri ve aday belirleme süreçlerinin önemi de tartışıldı. Zeki Arıtürk AKİT TV’de, partinin üst düzey yöneticilerine seslenerek, yerel halkın beklenti ve tercihlerinin göz önünde bulundurulması gerektiğini ifade etti. Bu açıklamalar, özellikle Akhisar'daki siyasi gelişmeler ve AK Parti'nin yerel seçim stratejileri açısından dikkat çekici bulundu.

Canlı yayında yaptığı açıklamada Hukukçu Zeki Arıtürk, “Manisa, Akhisar AK Parti’de, yanlış bir tercih sebebi ile 15 bin oy kaybediliyor. Burada da bakıyorsun, insanlara soruyorsun kim olsun, oradan gelen giden eşimiz dostumuza bakıyorum orada Fatih Füzün diye birisi var, gerçekten 3 tane aday var ak Parti’de Fatih Füzün burada inanılmaz bir teveccüh var orada. Yani her kesimden bir teveccüh var orada. Bakıyorsunuz eğer bu adam orada aday olursa aday yapılırsa, tabiî ki bunların hepsi büyüklerimizin işi ama Fatih Füzün Akhisar’da koyarsanız arkadaşım kazanacağı görünüyor” dedi.
 

Editör: Mustafa Özdemir