Akhisar’da Hüseyin Alhat İlkokulunda 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yıl Sonu Karne Töreni düzenlendi. 

Düzenlenen karne törenine Kaymakam Sabit Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hasan Oktay,  Milli Eğitim Şube Müdürleri Hüseyin Kırkaş ,Mahmut Yağmurlu Hayırseverin eşi Hatice Alhat, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Füzün ve Yönetimi, veliler ve vatandaşlar katıldılar.

Öğrenciler tarafından sevinçle karşılanan misafirler, öğrencilerin karne sevincine ortak oldular. 

Açılış konuşmasında karnelerini alıp tatile giren öğrencilerin karne heyecanını paylaştığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem; 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında zorlu bir süreçte kararlılıkla eğitime devam eden öğretmen ve velilere teşekkür ederek; tüm öğrenci, öğretmen ve velilerin güzel bir tatil geçirmesini diledi. İlçe Kaymakamı Sayın Sabit Kaya ; öğrencilere kendisinin öğrencilik yıllarını anımsadığını ve çok duygulandığını belirterek; öğrencilerin bu mutlu günde yanında olmaktan memnun olduğunu sözlerine ekledi. Yaz tatilinin tüm öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlara vesile olmasını diledi.

Tören öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona ererken,2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının tamamlanması ile birlikte, ilçemizde 126 okulumuzda 29442 öğrenci ve 1734 öğretmenimiz yaz tatiline girmiş oldu.