Akhisar'ın Sazoba Mahallesinde 22 yıl önce işlenen cinayetin zanlıları Jandarma tarafından yakalandı. 

Konu ile ilgili Manisa Valiliği'nden yapılan açıklamada;

"Manisa ili Akhisar ilçesi Sazoba Mahallesinde 26.10.2001 tarihinde Maktul Fettah Arslan’ın ateşli silah ile  göğüs bölgesine 3 el ateş edilmek suretiyle öldürülmesi ve olayın şüphelilerin 22 yıldır firari durumda olması ile ilgili olarak yapılan araştırmalarda olay şüphelileri İ.İ., M.İ., M.İ. ve F. İ. isimli şahısların olay tarihinden itibaren herhangi bir hareketlerinin olmadığı görülmüş, aile fertleri incelendiğinde ise şüphelilerin imam nikahlı evlendikleri ve bu evliliklerden olay tarihinden sonra çocuklarının dünyaya geldiği ve aile fertlerinin İzmir ili Bayındır ilçesinde ikamet ettikleri tespit edilmiştir.

Dosya kapsamı incelendiğinde şüpheli şahısların yaklaşık 22 yıldır firari oldukları, bu şahısların gerçek kimliklerini gizledikleri bilgisine ulaşılmıştır. Bahse konu olay ile ilgili olarak ilgili makamlarla yapılan yazışmalar ve alınan talimatlara istinaden Manisa İl Jandarma Komutanlığı JASAT birimleri firari şahısların yakalanması maksadıyla İzmir ili Bayındır ilçesine hareket etmiştir. 

Bayındır ilçesinde yapılan saha çalışmasında şüphelilerin inşaatlarda çalıştıkları ve aileleri ile aynı ikamette yaşadıkları tespit edilmiş, şüphelilerin komşularından oturdukları ikamette yaşayanların kim olduğu sorulduğunda şüphelilerin kendilerini farklı isimler ile tanıttıkları öğrenilmiştir. 

Olaydaki sır perdesini indirmeye ve işlenen cinayeti çözmeye kararlı JASAT dedektifleri günlerce süren takibi müteakip şüphelilerin adreslerini belirlemeyi başarmış ve ilgili makamlardan alınan talimatlara istinaden düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla şüphelileri ele geçirmiştir. Gözaltına alınan 4 şüpheli Akhisar Ağır Ceza Mahkemesince tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir." İfadelerine yer verildi.