Akhisar Belediyesi tarafından organize edilen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Fener Alayı etkinliği büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Atatürk Parkı önünden başlayan yürüyüş, Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi ve 1. Sokak üzerinden Milli Egemenlik Meydanı'nda son buldu.

Akhisar, 19 Mayıs'ı tüm yurtta olduğu gibi büyük bir heyecanla kutladı. Belediyenin düzenlediği Fener Alayı etkinliğine birçok vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile katıldı ve Akhisar sokaklarında bayram coşkusunu doyasıya yaşadı. Yürüyüş güzergâhı boyunca çevredeki vatandaşlar da alkışlarla yürüyüşe destek verdi. Binlerce Akhisarlı, bayramın coşkusunu hep birlikte paylaştı.

Fener Alayı yürüyüşü saat 20.30’da Atatürk Parkı’ndan başladı. Akhisarlılar, ellerinde Türk bayrakları ile Akhisar Belediye bandosunun çaldığı marşlar eşliğinde Reşatbey Mahallesi 167 Sokak, Kethüda Mahallesi 22. Sokak, Ragıpbey Mahallesi 16. Sokak, Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi, Emekli Öğretmen Şükran Ayaz Parkı kavşağı, 144 Sokak, Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi önünden Birinci Nakliye Caddesi, 15. Sokak üzerinden Milli Egemenlik Meydanı'na ulaştı.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu da Fener Alayı etkinliğine katıldı. Başkan Dutlulu, meşaleler, Türk bayrakları, şarkılar ve marşlar eşliğinde yürüyen Akhisarlılara hitaben yaptığı konuşmada, "Sevgili Akhisarlılar, her zamanki gibi çok güzelsiniz. Akhisar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutluyor. 19 Mayıs bayramınız kutlu olsun Akhisar. Çok güzel bir hava, bahar geldi ve biz bu yıl 105. yılı kutluyoruz. Ata’mızın Samsun’a çıktığı gün çok güzel bir bayram oluyor. Akhisar’ın bayramlara sahip çıkışı bambaşka, muhteşem oluyor. İyi ki varsınız. Bu akşam yürüyüşümüzü yaptık, fener alayımızı gerçekleştirdik ve çok güzel oldu. Şimdi de Akhisarlı kardeşlerimizin konseri olacak. Akhisar çok daha güzel, festivaller, konserler, bayramlar yaşayacak. Akhisar sizlerle çok güzel," dedi.

Etkinliğin sonunda sahneye çıkan Anadolu rock türünde başarıyla yükselen Akhisarlı genç sanatçı Hürol Burkay ve arkadaşları, performanslarıyla Akhisarlıları coşturdu. Bayram coşkusu, gençlik konseri ile zirveye ulaştı.

Editör: Mustafa Özdemir