Akhisar İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hasan Hüseyin Oktay’ın çelenk sunumu ardından Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni çelenk sunma programı yöneticiliğini Fatih Tunç yaptı. Sunuculuğunu Akhisar İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü memuru Seda Karakoyun’un yaptığı Saygı duruşu ve İstiklal Marşını Belediye bandosu eşliğinde Şehit Binbaşı Serdar Denizer Ortaokulu Müzik Öğretmeni Meltem Alhat yönetimiyle okunmasından sonra Çelenk sunma töreni sona erdi.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Umut Çavuş, Kadın Kolları Başkanı Fatma Çelebci ve ilçe yönetimi, İYİ Parti İlçe Başkanı Halil Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Bağımsız Partisi, Eğitim-İş İlçe temsilci başkanı Cem Kadir Bedirhanoğlu ve yönetim kurulu, ADD Başkanı Av. Günhan Bakırlıoğlu, yönetim kurulu üyeleri Atatürk Anıtına çelenk koydular.

Çelenk koyma programı ardından 19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı ikinci kutlama programı Akhisar Çağlak Anadolu Lisesi bahçesinde saat 10:30'da başladı. Tören yöneticiliğini Çağlak Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Cumhur Oktav, yardımcılığını Numan Vardar, tören sunuculuğunu Türk Dili Edebiyat Öğretmenleri Mutlu Kapaklı, Şerif Şen’in yaptığı program Saygı duruşu ve Müzik öğretmeni Turgut Yavuzer yönetiminde İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay yaptı. Hasan Hüseyin Oktay;” Değerli Protokol Üyeleri, Sevgili Öğrenciler ve Basınımızın Güzide Temsilcileri. Mustafa Kemal’in Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu’da elden ele, gönülden gönül’e dolaşmasının 104. Yıldönümü olan bu anlamlı günde hepinizi en içten saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Milletimizin onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır 19 Mayıs. 19 Mayıs gençlik demek; gençlik ise gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçileri, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesi demektir” dedi.

Sevgili gençler;

Hasan Hüseyin Oktay;” Unutmayalım ki: her 19 Mayıs’ta, Samsun’dan, elden ele Ankara’ya koşturulan bayrağımız, rengini, siz asil Türk evladının damarlarındaki asil kandan almaktadır.

Unutmayınız ki “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır. Bu duygularla, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; siz gençlerimizin bayramını can-ı gönülden tebrik ediyorum diyerek sözlerine son verdi.

Çağlak Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmenleri tarafından hazırlanan Kurtuluş konulu Oratoryo ve Akhisar Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibinin gösterileri ve Akhisar İlçe Spor Kulübü Cimnastik gösterileri izleyiciler tarafından çok beğenildi. 19 Mayıs Gençlik haftası dolayısıyla yapılan çeşitli sportif yarışmalar dereceye girenlere protokol tarafından ödülleri takdim edildi. Akhisar Çağlak Anadolu Lisesi Öğretmeni Gökhan Kaya ve öğrencilerinin hazırladığı Müzik dinletisi ve Gençlik marşının söylenmesiyle öğrencilerin balonları havaya salmasıyla program sona erdi. Tören sona erdikten sonra Protokol, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramında görev alan öğretmenleri tebrik ettiler. Programın sonunda Protokol, Akhisar Çağlak Anadolu Lisesi Resim öğretmenleri Nurhan Şeref ve Yüksel Güler ve öğrencilerinin yıl içersinde hazırladıkları Atatürk ile ilgili resim sergisini gezdiler.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı törenlerine Manisa vali Yardımcısı Akhisar kaymakam Vekili Aydın Memük, Akhisar Hava Meydan ve Garnizon Komutan Vekili Hava Piyade Albay İsmail Haldun Maden, Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Jandarma Komutan Jandarma Binbaşı Ali Galip Kocaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Oktay, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Gaziler Derneği, Daire Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.