Akhisar Milli İrade Platformu ve Eğitime Destek Platformu başkanlığında 14 STK’ nın katılımıyla Cuma Namazı çıkışı basın açıklaması yaptı.

Akhisar Yeni Gülruh Cami karşısı, Eski Belediye önünde 104 Amiralin gece yarısı yayınlamış oldukları gayri demokratik Bildirilerine karşılık ortak basın açıklamasını İlim Yayma Cemiyeti Akhisar Şube Başkanı Ekrem Kurt yaptı. 

İlim Yayma Cemiyeti Akhisar Şube Başkanı Ekrem Kurt okuduğu basın açıklaması metni şöyle; Bu aziz millet tarihinin en organize ve en alçakça kalkışmalarına karşı yekvücut olup ayağa kalkmış , kendisine biçilmek istenen kefeni yırtıp atmış kendisini tarih sahnesinin dışına atmak isteyen dahili ve harici düşmanlarına bir daha asla unutamayacakları hezimetler yaşatmıştır.

15 Temmuz’da verilen dersi idrak etmekten uzak müptezeller bir gece vakit toplanıp bu milletin iradesine karşı bildiri yayınlama cüretine ve hadsizliğine kalkışmışlar!

Millet iradesine karşı hala bu gibi anti demokratik girişimlerden darbe imali bildirilerden milletin kendilerine verdiği rütbeleri millete karşı kullanmaya kalkan bedhahlardan bir sonuç alabileceğini düşünenler varsa onlara ve tüm uzantılarına karşı buradan ilan ediyoruz. Hodri Meydan!

Milletimizin emrinde ve hizmetinde olmayı en yüksek rütbe en büyük şeref ve  şan kabul eden Sivil Toplum Kuruluşları olarak dün olduğu gibi bugün de vatan nöbetindeyiz.

Dahili ve harici bütün bedhahlar hainler ve onların her türlü uzantıları bilmeliler ki biz gerektiğinde ‘’ BİN gider BİR döneriz ama ZAFERLE döneriz.’’

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.