Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), yoğun katılımla gerçekleştirdiği "Zeytinyağı Temel Tadım Eğitimi"ni ATSO toplantı salonunda düzenledi. Manisa Celal Bayer Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi uzmanlarının sunumları ile gerçekleştirilen eğitimde, zeytin yetiştiriciliği, gübreleme, toprağın zeytinyağına etkisi, yağ kalitesini etkileyen faktörler ve zeytinyağının kalite yolculuğu konuları işlendi.

ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Niyazi Edremit, açılış konuşmasında şunları söyledi: "Değerli misafirlerimiz, hepiniz eğitimimize hoş geldiniz. Arkadaşlarımız ve üyelerimiz ile yaptığımız istişarelerde Zeytinyağı Tadım Eğitiminin gerekli ve faydalı olabileceğini düşünerek bu eğitimi organize etmeye karar verdik. Umarım hepimize faydalı olur, bunun gibi birçok alanda eğitimlerimiz devam edecektir."

Manisa Celal Bayer Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi uzmanlarının sunumuyla sabah 10.00'da başlayan eğitim, öğleden sonra saat 16.00'da sona erdi.