Akhisar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nda devir teslim töreni gerçekleşti.

Geçtiğimiz 16 Ocak Pazartesi günü gerçekleşen Olağan Genel Kongre’de yeni başkan seçilen Mehmet Emin Akarsu, eski başkan Halil İbrahim Doğan’dan görev resmen devraldı. Oda binasında düzenlenen devir teslim töreninde, 43 yıldır başkanlık yapan Halil İbrahim Doğan, duygu dolu anlar yaşayarak koltuğunu yeni başkan M. Emin Akarsu’ya teslim etti. 

Akhisar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Emin Akarsu “Bütün kamuoyunun da şeffaf şekilde bilmesini isterim ki; Allah, bu saatten sonra üyelerimize hakkaniyet çerçevesi içinde, bir aile ortamı içerisinde, çalışan personelimiz, ekibimiz ile birlikte hizmet etmeyi nasip etsin. Bizim niyetimiz halisane. Tekrar söylemek isterim 2018’de de aday bendim. O zamanda ne oda adına ne sizin adınıza ne de ekibiniz adına kötü bir cümle telaffuz etmedik, etme gibi bir lüksüm de yok. Çünkü ben spor adabıyla yetişmiş ticaret mensubuyum. Allah bu saatten sonra inşallah sizin güzel bir noktaya getirdiğiniz odamızı bizlere de bir çıta daha yükseğe taşımamızı nasip eder, bundan mutluluk duyarız. Bizlerde baki değiliz. Bu oda şahsımıza ait bir mülkiyet değil. Bir gün gelir bizlerde birilerine bırakırız.

ÜYELERİMİZİN HİZMETKÂRI OLACAĞIZ

50 yaşındayım. 31 yıldır Akhisar’da spor eğitmenliği ile uğraşıyorum. Bilerek boğazımdan haram lokma geçirmedim. Bunu ne için söylüyorum? Burada tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Eğer ki bu koltuk benim kötülüğüme olacaksa herkesin huzurunda söylüyorum ki, istifamı verir görevden ayrılırım. Gittiğim her yerde açık çeki parayla kazanmadım, itibarım ile kazandım. Bu sebeple bu güzel koltuğu 43 sene teşkil etmiş değerli büyüğüm, sayın başkanımdan teslim aldık. İnşallah da biz teslim edene kadar bunun çıtasını buradaki yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber yükselteceğiz, odamızda çalışan personel arkadaşlarımızla beraber neler yapabiliriz, biz bunun için uğraşacağız. Üyelerimizin hizmetkârı olarak geldik. Değerli basın mensupları, değerli arkadaşlar hepinizden Allah razı olsun. Samimiyetimle dile getirmek istiyorum, başkanımın buraya geldiği her an ve her dakika gururlanırım. Her birinize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

DOĞAN; “YANINIZDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Odanın eski Başkanı Halil İbrahim Doğan ise devir teslim sırasında gerçekleştirdiği konuşmada “Ben sizin gibi birine odayı teslim ettiğim için müsterihim. İnşallah daha ileri götürürsünüz. Yan tarafta yazıhanem var. Her zaman en ufak bir sorunda yanınızdayım. Her zaman bir alo demeniz yeterli. Hayırlı uğurlu olsun. Allah’a emanet olun.” dedi.