Akhisar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çınarlı merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklükteki iki depremin yaralarını sarmak için bir milyon TL bağışta bulunduklarını açıkladı. OSB de bulunan firmalarında bölgeye yardım gönderdiklerini belirtti. 

Akhisar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çınarlı; “Acımız tarif edilemez büyüklüktedir. Gün dayanışma ve yaraları sarma günüdür. Akhisar OSB Yönetimi, bölge firmaları ve çalışanları olarak yardım elimizi uzatmak için seferber olmuş durumdayız. OSB olarak yardımlarımızı Manisa Valilik Makamı ve Akhisar Kaymakamlığı ile yapılan koordineler neticesinde ilk etapta deprem bölgesinde acil ihtiyaç olan gıda, giyecek, battaniye gibi malzemelerin tedarikleri yapılarak kaymakamlığımız koordinesinde Akhisar Hava Meydan Komutanlığı’ndan kalkan kargo uçakları ile gönderiliyor." dedi.

Çınarlı, "Ayrıca OSB’de faaliyet gösteren firmalarımız da kendilerinin ürettiği, tedarik ettiği ve çalışan personellerinin yardımlarının olduğu malzemeler de koordineli bir şekilde bölgeye gönderilmeye devam ediyor" diye ifade etti.