Her yıl Ramazan ayının 15. Günü kutlanan Dünya Yetimler Günü dolayısıyla Akhisar Müftülüğü merkez ve mahallelerde ki yetim ve öksüz çocuklara Gürlüoğlu'nda iftar yemeği verdi. 

Akhisar Müftülüğü'nün ev sahipliğinde gerçekleşen programa İlçe Müftüsü Muhammet Salman, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü H. Hüseyin Oktay, Şube Müdürü Kamil Ayvaz, Gönüller Yetim Kalmasın Projesi Koordinatörü Bayram Tekin ile yetim, öksüz çocuklar ve aileleri katıldı. 

Programla ilgili açıklamalarda bulunan Müftü Salman,  “Öksüz ve yetimlere destek olmak ve onlara yalnız olmadıklarını hissettirmeyi amaçlayan Gönüller Yetim Kalmasın Projesini, İlçe Müftülüğümüz ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz birlikteliğinde Akhisar'da devam ettiriyoruz. Elimizden geldiği kadar çok öksüz ve yetim yavrumuzun gönlüne dokunabilmeyi hedefliyoruz. Bizler inanıyoruz ki Rabbimizin lütfu, Peygamberimizin emaneti olan yetimlerimiz gülerse dünya güler. Biz onları sevindirir, gönüllerini hoşnut edersek, Rabbimiz de bizi hoşnut kılacak ve sevindirecektir. İftar programımıza katılan tüm yavrularımıza ve ailelerine sağlık ve afiyetler diliyorum. Programı koordine eden arkadaşlarımıza ve hayırsever vatandaşlarımıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.