Yeni köylü garajında Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, başkan yardımcıları Ahmet Tınazlı ve Ekrem Kayserili, Akhisar Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı M. Emin Akarsu ve yönetim kurulu üyeleri basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Akhisar Belediyesine yapılan hizmet için teşekkür eden Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı M. Emin Akarsu: “Akhisar’a yapılması gereken hizmetin ne olursa olsun siyasi kimlik ortaya koymadan Akhisar halkı için gereken neyse taşın altına elimizi koymaya hazırız ifadesiyle yola çıkarak buradaki toplu taşıma yerini hayata geçirdi. Pazartesi itibariyle araçlarımızı buraya aldık.

Bu işler eksik kalan işlerdi. Akhisar Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Bizler sivil toplum kuruluşları olarak Akhisar halkına nasıl hizmet edebiliriz hangi kurum ve kuruluş bize yaklaşırsa ben yeri geldi siz basın mensuplarıyla kamuoyuna bildiririm. Bu arada yapılan hizmet Akhisar halkına adına onur duydum. Manisa Büyükşehir Belediyenin de yapacakları varmış şimdiden sayın başkan Cengiz Ergün’e de teşekkür ederim. Araçlarımızı buraya getirdik bence güzelde oldu buranın tahsisi ile detay bilgim yok. Ben Akhisar Şoförler odası başkanı olarak başkanımız Besim Dutlulu’ya hizmetlerinden dolayı sizlerin önünde bir kez daha teşekkür ediyorum. Ek olarak 15 sokak Kirazoğlu hastanesi önündeki kavşak ile alakalı çok şikayet geliyor. Manisa Ulaşım Daire başkanlığına bilgi vermemize rağmen bu husus ile alakalı Akhisar’da durumu anlattık Yolun tekrar İzmir yönüne açılması kararını aldık. Geçen ay Manisa Ulaşım Daire başkanlığından gelen kararlar neticesinde cevabı ret olarak geldi. Bunun Akhisar halkının bilmesini isterim”

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu: “Bu iş aslında Akhisar Belediyesinin işi değil tamamen Manisa Büyükşehir Belediyesinin işidir. Ama ben teşekkür ediyorum hizmetleri için biz aylardır bu konu hakkında başkanımız ile görüşüyoruz. Bir türlü bu araçlara bir yer bulamadık en son endüstri meslek lisesinin oradaki yola verdik ama bu da bir çözüm değil o yol araçların durması için uygun bir yol değil. İnanılmaz şekilde şikayetler alıyoruz. AK parti ilçe başkanı Fatih Füzün ile bir araya geldik konu hakkında konuştuk bizlere çok şikayetler geliyor dedi. Eski cezaevinin atıl durumda olduğunu önü arkası açık olması ve orada yasa dışı şeylerin olması Fatih başkan ile görüştük oda kabul etti bunun içinde teşekkür ederim. Tabi Akhisar’ın sorunları bunlarla da bitmiyor. Yeni yolun ardından belediyenin önündeki yolda şişmeye başladı. Belediyenin 10 tane arabasıyla yolun bu hale geldiğini söylemek yanlış olur. Ben gerekli yerler ile bu konu hakkında görüşmelerimize devam edeceğiz. Bu alan içinde atıl durumda duruyordu biz Akhisar Belediyesi olarak üstümüze düşen her türlü görevi üstlenmeye devam edeceğiz”

Dutlulu, yapılan köylü garajının uzak olduğu iddialarına ise “Akhisar Belediyesinden buraya yürümemiz 8 dakika sürdü” diyerek cevap verdi.