Akhisar Kaymakamı Sayın Murat Kütük liderliğinde başlatılan "Bağımlıkla Mücadele ve En İyi Narkotik Polisi Anne Projesi" kapsamında, Dr. Ahmet Tarik Sarı İlkokulu ve Dr. Ahmet Tarik Sarı Ortaokulu velilerine önemli bir eğitim gerçekleştirildi. Eğitimi, Narkotik Büro Polis Memuru Gizem Diri "Madde Bağımlılığı" ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Eğitim Hemşiresi Fatma Çelebi "Tütün Bağımlılığı" konularında sundu.

Eğitim programında, öğrencilerin ve gençlerin bağımlılıklarla mücadelede ailelerin önemli bir rol oynadığı vurgulandı. Velilere, madde bağımlılığı ve tütün bağımlılığı konularında farkındalık kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, Narkotik Büro Polis Memuru Gizem Diri ve Eğitim Hemşiresi Fatma Çelebi, uzmanlıklarıyla bilgi ve tecrübelerini paylaştılar.

Eğitimde ayrıca, bağımlılıkla mücadelede ailenin rolü, çocuklara nasıl yaklaşılması gerektiği ve bağımlılığı önleme yöntemleri gibi konular da ele alındı. Okul Müdürü Sayın Ekrem Kurt'un ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, velilere sağladıkları katkılardan dolayı eğitmenlere ve okul yönetimine teşekkür edildi.