Akhisar’da, Kahramanmaraş merkezli yaşanan 6 Şubat depremlerinin yıldönümünde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, depremzede öğretmenleri okullarında ziyaret etti. Yaşadıkları deprem sonrasında Akhisar’daki okullarda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelerek her zaman öğretmenlerin yanlarında olduklarını ifade etti ve yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diledi.

“Asrın Birlikteliğinde Akhisar’ımızda Oradaydı”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, deprem felaketi sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan tüm öğretmen ve öğrencilerin yardım seferberliğinde önemli bir rol üstlendiğini belirtti. Erdem, öğretmenlerin, ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görev yapan 22 kişilik teknik ekibin arama kurtarma çalışmalarında Adıyaman’a yardım için gittiğini açıkladı. Ayrıca, deprem bölgesinde bulunan vatandaşlara her gün 6000 kişilik sıcak yemek hizmeti sunulduğunu ve birçok yardım çalışmasına aktif destek verildiğini söyledi.

Erdem, Akhisar'dan gönderilen sobalar ve üretilen tulumlar gibi yardımların depremzedelere ulaştırıldığını, ayrıca okul aile birlikleri ve Akhisar Sanayi ve Ticaret Odası'nın destekleriyle 230 depremzede öğrenciye kırtasiye yardımı yapıldığını vurguladı. Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı öğretmenlerin, Adıyaman Gölbaşı’nda depremzede çocuklarla bir araya gelerek mutluluk aşıladığını ve toplanan yardımların AFAD hesabına 458 Bin 525 TL olarak yatırıldığını belirtti.

Süleyman Erdem, yardımda emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek, Allah'tan millete bir daha böyle bir acı yaşatmamasını diledi.