Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, yaptığı açıklamada Güplüce Çeşmesi'nin tekrar sağlıklı su ile akmaya başladığını duyurdu. Başkan Dutlulu, geçtiğimiz haftalarda vatandaşların CİMER'e yaptığı başvuru sonucunda yapılan su analizlerinin sağlıksız çıktığını belirterek, İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan incelemeler sonucunda çeşmenin suyunun kullanıma kapatıldığını ifade etti.

Belediyenin Sağlık Bakanlığı'nın yetkili laboratuvarında tekrar yaptırdığı su analizlerinin olumlu sonuçlandığını belirten Başkan Dutlulu, Güplüce Çeşmesi suyunun sorunsuz ve temiz olduğunun tespit edilmesi üzerine halkın kullanımına tekrar açıldığını bildirdi.

Başkan Dutlulu, yaptığı açıklamada, "Halkımızın sağlığı ve konforu bizim için her zaman önceliklidir. Güplüce Çeşmesi'nin suyunun sağlıksız çıkması nedeniyle hızla gerekli adımları attık. Yeniden yapılan su analizleri sonucunda suyumuzun temiz ve güvenilir olduğu tespit edildi. Halkımız artık çeşmemizi rahatlıkla kullanabilir. Toplum sağlığına verdiğimiz önemle, her türlü tedbiri almaktan çekinmeyiz. Güplüce Çeşmesi'nin tekrar halkımızın hizmetinde olması bizim için sevindirici bir gelişmedir" ifadelerini kullandı.